Tavo LRT

2018.02.04 15:10

A. Kaušpėdas apie tai, kai pirmą kartą išvydo Lietuvos trispalvę

LRT.lt 2018.02.04 15:10

Lietuvos laisvės šauklys Algirdas Kaušpėdas prisijungia prie LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“. 

„Pirmą kartą viešoje erdvėje trispalvę pamačiau 1988-ųjų birželio 24 dieną per pirmąjį Sąjūdžio mitingą Vilniuje, Katedros aikštėje. Buvo lietinga diena ir netikėtai virš minios iškilusi geltona, žalia, raudona vėliava pasirodė tokia saulėta ir linksma. Sau pamaniau: kokia graži mūsų vėliava“, – prisimena A. Kaušpėdas. 

Jau netrukus, liepos mėnesį, trispalvė tapo Roko maršo vėliava ir keliavo po visą Lietuvą. 

„Kaimo žmonės po daugelio metų išvydę trispalvę nuoširdžiai pasimesdavo. Kodėl vėliava tiek daug mums reiškia? Tai – simbolis, tai – žinia, kad esu, kad esu laisvas, tai – ženklas sau ir kitiems: esu gyvas, stiprus savo dvasia, nepriklausomas ir garbingas“, – kalba „Anties“ lyderis. 

Jis kviečia didžiuotis ir dalintis su kitais šiuo pergalingu laisvės jausmu ir švęsti aukštai iškeliant savo laisvės ir garbės vėliavą.  

Architektas grupės „Antis“ lyderis ir dainininkas, vienas Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas gimė 1953 metais Vilniuje.

Skaičiuojant paskutines dienas iki Valstybės atkūrimo šimtmečio, LRT inicijuoja visuomeninę socialinę akciją „Keliu vėliavą“. Ja siekiama sukurti tradiciją – paskatinti lietuvius iškelti trispalvę ne tik per valstybines šventes.