Naujienų srautas

Tavo LRT2018.02.01 16:51

A. Mamontovas jungiasi prie iniciatyvos „Keliu vėliavą“

LRT.lt 2018.02.01 16:51

Lietuvos muzikantas, dainų autorius, grupės „Foje“ lyderis ir įkūrėjas gimė 1967 metais Vilniuje. Žmogus, kurio muzika ir žodžiai nuspalvino Lietuvą dainos spalvomis, – Andrius Mamontovas – prisijungia prie LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“ ir dalinasi ryškiausiu su šiuo valstybės simboliu susijusiu prisiminimu. 

A. Mamontovas buvo kariuomenėje, kai jį pasiekė buvusios klasiokės Dalios Ibelhauptaitės laiškas apie režisieriaus Artūro Pozniakovo kuriamą muzikinį filmą „Kažkas atsitiko“. Specialiai šiam filmui buvo surengtas „Foje“ bei „Anties“ koncertas.  

„Tai buvo pirmas toks koncertas, kur visi šėlo, nes sovietiniais laikais gi neleisdavo net šokti, turėdavai tik tvarkingai paploti. Jei kažkas mojuodavo rankomis, milicininkai išvesdavo iš salės. Valdžia vis dar buvo Maskvoje. Tada buvo Sąjūdžio mitingai, Roko maršais, ten visur plevėsavo trispalvės ir tai man rodos buvo didžiausia motyvacija žmonėms.

Kai susirenka minia žmonių ir kažkas iškelia vėliavą, tu to nebegali atmatyti, tu tai matei ir žinai, kad visi tie žmones matė. Vėliava jau iškelta, kelio atgal nebėra, matyti trispalvę reiškia, kad viskas keičiasi, kad tai, kas buvo, griūna ir kelio atgal nėra. Sovietinė vėliava nusileido tuo pat metu, kai iškilo trispalvė“, – tikina A. Mamontovas.

Skaičiuojant paskutines dienas iki Valstybės atkūrimo šimtmečio, LRT inicijuoja visuomeninę socialinę akciją „Keliu vėliavą“. Ja siekiama sukurti tradiciją – paskatinti lietuvius iškelti trispalvę ne tik per valstybines šventes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą