Tavo LRT

2018.02.03 14:28

Klausiate – atsakome. Kaip turėtų būti kabinama nacionalinė vėliava?

„Susiklosčiusi tradicija, kad vėliavos keliamos ant stovo arba ant vertikalaus stiebo ir pritvirtinamos horizontaliai stovui šiek tiek palinkus nuo namo fasado. Tačiau įstatymas ir kiti teisės aktai nedraudžia vėliavą kabinti ir vertikaliai, tik šis vėliavos kėlimo būdas [yra] nestandartinis“, – sako Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorius Neilas Tankevičius.

LRT RADIJO klausytojas Zenonas iš Panevėžio klausia, ar tiesa, kad pagal tradiciją nacionalinė vėliava turėtų būti kabinama horizontaliai?

„Minint valstybės 100-metį, LRT TELEVIZIJA ir radijas ragina mus iškabinti vėliavas. Jūsų klipe „Keliu vėliavą“ rodoma, kad daugiaaukščio namo lange vėliava pakabinta vertikaliai. Ar teisingai galvoju, kad vėliavos turėtų būti iškabintos tik horizontaliai? Tokia yra mūsų tradicija“, – teiraujasi klausytojas.

Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorius N. Tankevičius paaiškino, kad atskirais atvejais vėliavą galima kelti ir vertikaliai.

„Susiklosčiusi tradicija, kad vėliavos keliamos ant stovo arba ant vertikalaus stiebo ir pritvirtinamos horizontaliai stovui šiek tiek palinkus nuo namo fasado. Tačiau įstatymas ir kiti teisės aktai nedraudžia vėliavą kabinti ir vertikaliai, tik šis vėliavos kėlimo būdas [yra] nestandartinis“, – atsako N. Tankevičius.

Jei vėliavą kabinate vertikaliai, reikėtų stebėti, ar ji atitinka tam tikrus standartus. Pavyzdžiui, jei norime vėliavą kelti oficialiai, ji turi būti standartinė. Spalvos, žiūrint į vėliavą nuo kairės pusės, – geltona, žalia ir raudona.

„99 procentais atvejų vėliava yra keliama ant stovo arba ant stiebo, horizontaliai arba pasvirus. Vertikaliai keliama daugiau išimčių tvarka, kai dėl specialių priežasčių, pavyzdžiui, infrastruktūros, namo konstrukcijos ar viešo renginio metu vėliavą geriau iškelti vertikaliai. Tai reikėtų naudoti kaip išimtį“, – aiškina N. Tankevičius.