Tavo LRT

2018.02.28 11:27

„Draugystė veža“ dalyves suartino noras šokti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.28 11:27

Vitalijos ir Ilonos draugystė prasidėjo projekte, skirtame nuo vaikystės nematantiems arba sunkią regėjimo negalią turintiems žmonėms. Draugės kartu bando įgyvendinti Vitalijos norą išmokti judėti ir jau šoka ne tik valsą, bet ir salsą.

Pakruojyje ir Šiauliuose, į kuriuos vyko „Draugystė veža“ dalyviai, netrūko Vitalijos muzikos. Kartu su drauge Ilona jos pažįstamos nuo tų laikų, kai Vitalija koncertuodavo su šeimos ansambliu, tačiau artimiau susidraugavo prieš trejus metus.

Kūryba Vitalijai labai svarbi, projekte ji ne tik muzikavo, bet ir spalvino vilnos audinius, net kūrė saldainius.

Tiesa, net ir draugystė su Ilona prasidėjo nuo noro šokti, o ir šiandien jos nenuobodžiauja.

„Labai džiaugiuosi, kad [tarp mūsų] yra bendrumo jausmas, kartu dalyvaujame renginiuose. Jeigu man reikia pagalbos kur nors nueiti, ji visada sutinka, visada galima į ją kreiptis“, – pasakoja Vitalija.

Draugystė prasidėjo projekte, skirtame nuo vaikystės nematantiems arba sunkią regėjimo negalią turintiems žmonėms. Draugės kartu bando įgyvendinti Vitalijos norą išmokti judėti ir jau šoka ne tik valsą, bet ir salsą.

Ilona ir Vitalija tiki, kad tokioms meniškoms sieloms kelionė į „Euroviziją“ būtų ne tik neįtikėtina galimybė, bet ir kultūriškai praturtinantis įvykis.

„Klausydama „Eurovizijos“ per televiziją, girdėdavau publikos ošimą ir ūžimą. Įdomu, koks jausmas visa tai [patirti] gyvai“, – svarsto Vitalija.

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ kviečia dalyvauti draugų poras, iš kurių vienas turi negalią.  Tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojama socialinė akcija.

Plačiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.