Tavo LRT

2018.02.28 11:27

„Draugystė veža“ dalyviai nori laimėti ir medaus mėnesį

Projekte „Draugystė veža“ – dar viena romantiškos draugystės istorija. Rūta ir Tadas susipažino internetu, tačiau susitikti Rūta niekaip nenorėjo, tad Tadui teko parodyti atkaklumą.

Rūtos ir Tado poros pažintis prasidėjo iššūkiais. „Pasakiau, kad turiu negalią, jis atsakė: man tavo negalia visiškai neįdomi“, – pažinties pradžią prisimena Rūta. 

Moteris nutarė išbandyti vyrą. „Galvoju: atvažiuok į neįgaliųjų stovyklą, pasižiūrėk, kiek yra neįgaliųjų, gal išsigąsi. Tokiu būdu aš tave išbandysiu kaip žmogų“, – nutarė Rūta. 

Labai greitai Tadas pasiūlė būti daugiau nei draugais, o šiandien, jau šešerius metus skaičiuojanti pora, džiaugiasi trijų metų dukra Migle. 

Pora svajoja apie naujus namus, kurie būtų patogūs ir atitinkamai pritaikyti. Kartų jie mėgsta žvejoti, kartu kepa, gamina, keliauja.

„Šiais metais mūsų svajonė turėti namus“, – tikina vyras. Tačiau svajonių pora turi ir kitokių, viena jų – laimėti konkursą ir nuvykti į Lisabonoje vyksiančią „Euroviziją“. 

Projekto pergale Rūtai ir Tadui reikštų labai daug – tai būtų jų medaus mėnesio kelionė, kuria dar negalėjo pasidžiaugti.

Šiuo metu vyksta Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos trečius metus organizuojama socialinė akcija „Draugystė veža“. 

Šio LRT pristatomo projekto tikslas – paskatinti ir padrąsinti žmones, kurie galbūt nedrįsta parodyti savęs, pasakoti gražias neįgaliųjų ir negalios neturinčiųjų draugystės istorijas.