Tavo LRT

2018.01.26 09:44

Geriausiems LRT darbuotojams „Auksinę bitę“ dalintis teks ir per pusę

Karolina Drigotaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.26 09:44

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau septynioliktą kartą nusilenkė tiems, kurių darbu didžiuojasi, tiems, kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Ketvirtadienio vakarą LRT darbuotojams išdalinta daugiau nei 15 „Auksinių bičių“ statulėlių, dvi iš jų teko kolegų duetams, pagerbtas ir „Metų žmogus“ bei pirmasis televizijos transliacijos režisierius.

Apdovanojimai buvo įteikti ne tik puikiai atpažįstamiems LRT veidams, bet ir tiems, kurie nėra žinomi plačiajai visuomenei, tačiau be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

Šventinę vakaro atmosferą palaikė LRT ritmo grupė. Susirinkusiems taip pat koncertavo grupė „Twosome“, Česlovas Gabalis ir Rosita Čivilytė bei Bjelle. Renginį vedė Arnas Mazėtis ir Aistė Plaipaitė.

Pirmasis apdovanojimas įteiktas geriausiam LRT RADIJO žurnalistui. Jais šiemet tapo net du žurnalistai – Rūtą Kupetytė ir Edvardas Kubilius – šių metų vasarą surengę žurnalistinę kelionę po Lietuvą. 

Atsiimti apdovanojimo ant scenos užlipo geriausia LRT TELEVIZIJOS žurnaliste pripažinta Irma Janauskaitė. 

Kartu su „Auksinėmis bitėmis“ jau keturioliktą kartą rengiami ir LRT RADIJO „Metų žmogaus“ rinkimai. Pirmuoju „Metų žmogumi“ tapo prezidentas Valdas Adamkus, o šįkart šis titulas skirtas Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovui, profesoriui Rimantui Kėvalui už iškeltus į viešumą faktus apie smurtą šeimose patiriančius vaikus ir už atkreiptą žmonių dėmesį į jų pačių abejingumą.

Pasveikinti LRT RADIJO metų žmogų pakviesta LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė. 

„Šiemet mums tikrai nebuvo sunku išrinkti, mes gana vieningai sutarėme šį titulą skirti gydytojui, kuris ne tik juos gydo, bet ir kalba negalinčiųjų apsiginti vardu“, – sakė G. Litvaitienė.

Įteikti garbės apdovanojimą už nuopelnus ir ilgametį darbą LRT ir sveikinimo kalbą tarti buvo pakviestas LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Šis apdovanojimas įteiktas pirmosios televizijos transliacijos įvykio herojui, režisieriui Anuprui Lauciūnui.

„Neabejokite, kad esate geriausi, tikėkite tuo ir darykite savo darbą. Televizija turėjo pradžią, bet neturi pabaigos ir dėl to mes įteikiame apdovanojimą pirmosios transliacijos režisieriui A. Lauciūnui“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Į sceną užlipęs laureatas tikino esantis sujaudintas tokio garbingo apdovanojimo. „Priimu jį kaip visos mano kartos, kuri kelis dešimtmečius dirbo Lietuvos televizijoje, apdovanojimą. Tie žmonės, kurie kelis dešimtmečius čia dirbo, paliko gražią brydę Lietuvos televizijos istorijoje“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A. Lauciūnas.

Apdovanotas ir geriausias LRT RADIJO laidų vedėjas. Šis titulas atiteko duetui – Jutai Liutkevičiūtei ir Birutei Rutkauskaitei. 

Geriausios LRT TELEVIZIJOS vedėjos statulėlė įteikta ilgametei „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai Eglei Daugėlaitei. 

Geriausiu LRT TELEVIZIJOS pramoginių laidų vedėju paskelbtas Andrius Rožickas. 

LRT RADIJO profesionale pripažinta Ingrida Urbonavičienė, LRT TELEVIZIJOS profesionalu išrinktas Justas Puluikis, LRT profesionale – Angelė Jasiulevičiūtė, o portalo LRT.lt profesionalės titulu apdovanota Goda Raibytė.

Geriausia LRT RADIJO laida pripažinta „Muzika iš kino juostų“, geriausia LRT TELEVIZIJOS laida – „Labas rytas, Lietuva“.

LRT žiūrovai, klausytojai ir skaitytojai turėjo galimybę LRT.lt portale balsuoti už stipriausią LRT TELEVIZIJOS debiutą ir ryškiausią LRT KULTŪROS televizijos laidą.

Daugiausiai simpatijų portalo lankytojai atidavė LRT TELEVIZIJOS debiutui „Gimę ta pačią dieną“, o ryškiausia LRT KULTŪROS laida išrinkta „Mokslo sriuba“.

Renginio užkulisiai – vaizdo įraše.