Naujienų srautas

Tavo LRT2018.01.25 15:05

Laidai „Svarbios detalės“ – metų diskusijos apdovanojimas

LRT.lt 2018.01.25 15:05

Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje praėjusiais metais tyrinėję žurnalistai ir redaktoriai bei komentatoriai apdovanoti už savo išskirtinius straipsnius, laidas ar komentarus. Komisijos sprendimu metų diskusija televizijoje paskelbtas LRT TELEVIZIJOS laidos „Svarbios detalės“ pokalbis apie dvi Lietuvas.

„Į sceną lipsiu tik simboliškai, nes televizijos laidos, priešingai nei radijo, yra daugybės žmonių darbo rezultatas, todėl net nepatogu prizus atsiimti vienai“, – tikina laidos vedėja Živilė Kropaitė.

Dėl šių priežasčių ji teigia dėkojanti laidos prodiuseriams ir kūrybinei komandai. „Edvardui ir Katrinai, nes mažai Lietuvoje rasi tiek besistengiančių ir taip savo darbu gyvenančių žmonių. Jurgitai, Viktorijai, Ugnei, Tadui, kurie dirba ne tik Vilniuje ir patys yra ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų miestų, o tai mums leidžia į laidą prisivilioti pašnekovų iš kitų regionų, pasidairyti po „antrąją Lietuvą“, – sako Ž. Kropaitė.

Žurnalistės teigimu, nuostabu, kad net metų eteryje neskaičiuojanti laida „Svarbios detalės“ gauna apdovanojimą.

„Mums tai iš tiesų be galo svarbu, ačiū konkurso rengėjams ir geriausiai, skaidriausiai, kūrybiškiausiai, entuziastiškiausiai žiniasklaidos priemonei šalyje“, – dėkoja Ž. Kropaitė.

Šio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę, skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius, planuojamus ir vykdomus projektus, jų eigą ir naudą regionui, bendruomenei, gyventojui.

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Finansų ministerijos inicijuotame kūrybiniame konkurse „Europos Sąjungos investicijų efektyvumas Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“ varžėsi bemaž 140 įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Tačiau piniginiais prizais po 1000 eurų, diplomais bei autorinėmis skulptūromis apdovanojami tik dešimt laureatų.

„Europos Sąjungos ateitį mes kuriame patys, o milžiniškos investicijos mūsų šalies žmonėms ir ekonomikai turi padėti kurti bendrą gerovę. Rasti geriausius sprendimus, kur turėtų būti investuojami pinigai, nėra lengva. Analizuoti ir vertinti jau padarytas investicijas ar tik planuojamus didelius darbus reikia daug kantrybės, žinių ir profesionalumo. Todėl šiandien galime džiaugtis, kad geriausieji žurnalistikos profesionalai tyrinėja šią sritį ir mes bent simboliškai galime jiems padėkoti už šį darbą“, – renginio išvakarėse sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Nominantus vertino aštuonių žiniasklaidos ekspertų komisiją, kurioje dirbo Aurelija Arlauskienė, Vilija Butkuvienė, Ginas Dabašinskas, Brigita Sabaliauskaitė, Jolanta Mažylė, Virginija Motiejūnienė, Rytas Staselis (komisijos pirmininkas), Aistė Žilinskienė. Geriausieji darbai ir autoriai buvo atrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas. Toks pat konkursas planuojamas ir ateityje.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų diskusija televizijoje:

Živilė Kropaitė (LRT televizija)

Metų reportažas televizijoje:

Kristina Karlonė (Lietuvos ryto televizija )

Metų reportažas spaudoje ar interneto žiniasklaidoje:

Vilma Jakubauskaitė Kasperavičienė („Lietuvos žinios“) ir Edita Radzevičiūtė („Kauno diena“)

 

Metų tyrimas:

Šarūnas Černiauskas ir Birutė Davidonytė (15min.lt), taip pat Vilma Danauskienė (Delfi.lt)

 

Metų žurnalistas (ES investicijų tema profesionaliausiai dirbantis žurnalistas):

Ernestas Naprys (15min.lt) ir Dalius Simėnas („Verslo žinios“ ir vz.lt)

 

Metų redakcija (išskirtinį dėmesį ir profesionalumą temai skyrusi redakcija):

Vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas („Verslo žinios“)

 

Metų komentaras:

Rimvydas Valatka (Delfi.lt)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą