Tavo LRT

2018.02.28 11:26

„Draugystė veža“ dalyviai: dėl drąsaus požiūrio draugystei negalia niekada netrukdė

„Daug kas priklauso nuo paties neįgaliojo požiūrio. Jeigu tu eisi liūdnas, į tave niekas ir nežiūrės, o jeigu eisi su šypsena veide, kaip sakau, eini lengvai flirtuodamas, tai labai daug kas atkreipia dėmesį“, – su šypsena kalba „Draugystė veža“ dalyvis Vaidotas. LRT TELEVIZIJOS laidoje pristatyti dar vieni socialinės akcijos dalyviai.

Vaidotas ir Dainius – dar viena „Draugystė veža“ socialinės akcijos pora. Cerebrinį paralyžių turintis Vaidas niekada nestokojo gyvenimo džiaugsmo. Draugai susipažino prieš aštuonerius metus būdami kaimynais. Dalyvavimas socialinėje akcijoje „Draugystė veža“, tai – dar viena Vaido avantiūra. Paskambinęs Dainiui ir paklausęs, ar dalyvaus, jis liepė apsispręsti per dvi valandas. Ir šis apsisprendimas nebuvo tuščias.

Kelionėje į Druskininkus draugai ryžosi ne tik sveikatingumo procedūroms, bet ir maudynėms vandens parke ar net slidinėjimui. Turbūt dėl tokio drąsaus požiūrio jų draugystei negalia niekada nebuvo problema.

„Jokių problemų ar ranką paduot, ar eini, žiūri, kad gali įsikabinti, įsikabini [į Dainių]. Taip yra priimta, užaugome su tuo reikalu, sugyvenome ir viskas. Esame bendra „šaika“ kieme“, – pasakoja Vaidotas.

Jis prisimena visuomet jautęs draugų, kurių niekada netrūko, palaikymą. Smalsių žvilgsnių sulaukdavo nebent iš šalies. Vaidotas sako, kad jis ir draugai su negalia yra susigyvenę, tad tvirtina, kad sveiko ir negalią turinčio žmogaus draugystė tikrai įmanoma.

„Daug kas priklauso nuo paties neįgaliojo požiūrio. Jeigu tu eisi liūdnas, į tave niekas ir nežiūrės, o jeigu eisi su šypsena veide, kaip sakau, eini lengvai flirtuodamas, tai labai daug kas atkreipia dėmesį“, – su šypsena kalba Vaidotas.

Dainius savo draugą vadina pavyzdžiu. Sako, kad Vaidotas dažniausiai visada būna su šypsena.

„Kartais, kai pačiam nuotaika prasta, dangus atrodo pilkas, viskas negerai, pamatai Vaidą visą išsišiepusį. Tada galvoji, kaip čia taip yra“, – pasakoja Dainius.

„Draugystė veža“ – tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija, pristatysianti 21-ą draugų porą. Penkios žiūrovams labiausiai patikusios draugų poros keliaus į didžiąją Euroviziją Portugalijoje.

Plačiau – vaizdo įraše.