Tavo LRT

2018.02.28 11:26

„Draugystė veža“ dalyvės: aplinkinių komentarai tik dar labiau sustiprina draugystę

„Kitiems rodome, kad jei žmogus turi negalią, tai visiškai netrukdo gyventi. Galbūt mūsų draugystė kitokia, mes mokame kitaip smagiai leisti laiką ir mūsų bendravimas trunka jau 10 metų“, – sako „Draugystė veža“ projekto dalyvė Erika. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pristatyta dar viena įkvepianti draugų istorija.

Jau antrą savaitę vyksta LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“. Tai Viešosios įstaigos „Baltijos ugdymo centras“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinė akcija, pristatysianti 21-ą draugų porą. Penkios žiūrovams labiausiai patikusios draugų poros keliaus į didžiąją Euroviziją Portugalijoje.

Projektas „Draugystė veža” tęsiasi ir antroji atrankos kelionė draugus nuvežė į Druskininkus. Ten dalyviai įvairiai leido laiką ne tik pramogaudami, bet ir užsiimdami sveikatingumo procedūromis – garsinėmis meditacijomis, įvairiomis inhaliacijomis bei masažais.

Viena iš trijų šio etapo dalyvių porų – Erika ir Samanta. Merginų iš Pakruojo ilgametė draugystė jau spėjo atlaikyti ne tik laiko, bet ir atstumo išbandymus, kol Erika gyveno Londone. Tačiau net ir tai merginų neišskyrė.

„Palaikyti draugystę per atstumą nėra lengva, bet tai nėra neįmanoma. Tiesiog reikia nuolatos palaikyti ryšį. Erika grįžo į Lietuvą ir draugystė tapo dar stipresnė“, – pasakoja Samanta.

Gal merginoms taip sekasi puoselėti santykius todėl, kad jos nuolat patiria ir malonių, ir jėgas patikrinančių išbandymų.

„Išbandymas yra vien tai, kad einant gatve į tave visi žiūri. Būna, išgirsti komentarų iš pažįstamų ir draugų: „Ką jūs veikiate, kai susitinkate? Juk niekur negalite nueiti ar kažką smagaus nuveikti. Tai, kad negali pasiduoti kitų įtakai, yra stiprybės išbandymas. Žinau, kad Samanta yra mano draugė ir kad tikrai niekada jos nepaleisiu“, – kalba Erika.

Merginos kalba, kad dėl pasitaikančių įvairių aplinkinių replikų draugystė tik dar labiau sustiprėja. „Draugystė veža“ projekte draugės dalyvauja ne tik dėl pergalės, bet ir norėdamos parodyti savo draugystę.

„Kitiems rodome, kad jei žmogus turi negalią, tai visiškai netrukdo gyventi. Galbūt mūsų draugystė kitokia, mes mokame kitaip smagiai leisti laiką ir mūsų bendravimas trunka jau 10 metų“, – sako Erika.

Plačiau – vaizdo įraše.