Naujienų srautas

Tavo LRT2018.01.23 11:27

LRT LITUANICOS laida tęsia žygį po pasaulio lietuvių bendruomenes

Mėgstame atskirti lietuvius Lietuvoje ir lietuvius užsienyje, nors iš tiesų esame viena pasaulio Lietuva. Tuo įsitikinę vienintelės LRT LITUANICOS autorinės laidos „Pasaulio lietuvių žinios“ rengėjai prodiuseris Vladas Linauskas ir vedėjas Igoris Vasiliauskas savo projektu bando apjungti, kaip jie sako, visus po saule išsibarsčiusius lietuvius ir tęsia žygi po lietuvių bendruomenes. 

Praėjusių metų pavasarį, kovo 11 d. prasidėjęs žygis po pasaulio lietuvių bendruomenes tęsiasi. Anot laidos prodiuserio V. Linausko, per šį laiką buvo aplankyta apie 20 pasaulio lietuvių bendruomenių, o Vasario 16-ąją prasideda naujas projekto etapas.

„Ketiname aplankyti Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos lietuvių bendruomenes. Mūsų misija – rengti dokumentinius pasakojimus apie bendruomenių istoriją ir daugiau sužinoti apie LRT LITUANICOS pasiekiamumą bei susipažinti su savo auditorija“, – pasakoja prodiuseris.

Jo teigimu, būtent visame pasaulyje gyvenantys lietuviai yra laidos bendraautoriai. „Sąmoningai pasirinkome šūkį „iš širdies į širdį“. Reportažus „Pasaulio lietuvių žinioms“ rengti gali bet kuris pasaulio lietuvis, pasirinkęs jam prieinamą filmavimo priemonę.

Sąmoningai rinkomės, kad tai būtų paprastų žmonių priemonės. O dabar jau pastebime, kad mūsų reporteriai profesionalėja – bendruomenės pačios buria reporterius ir organizuoja techniką. Šiuo metu 10 proc. mūsų aktyvių reporterių yra profesionalai“, – tvirtina V. Linauskas.

Anot projekto vedėjo I. Vasiliausko, būtent noras pranešti apie bendruomenės gyvenimą, naujienas skatina net kokybiškesnius bendruomenių renginius.

„Čia yra labai svarbi jungtis: kai žmonės patys nori pasakoti apie savo gyvenimą, apie tai, kokius renginius organizuoja, jiems svarbu ne tik kokybiškai pateikti informaciją, bet ir pačius renginius daryti labiau kokybiškus, kad bendruomenė turėtų, kuo pasididžiuoti“, – pastebi I. Vasiliauskas.

Visas pokalbis – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi