Tavo LRT

2018.01.22 21:01

Pirmadienio vakarą – koncertas „Taip skamba Baltija“: laukia keli siurprizai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.22 21:01

Trijų Baltijos šalių atkurtos nepriklausomybės šimtmečio proga „Euroradijo“ eteryje skambės trys gyvo garso koncertai. LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Jūratė Katinaitė šių transliacijų kviečia klausyti per LRT KLASIKĄ ir portale LRT.lt bei žada net kelis siurprizus programoje.

„Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga „Euroradijas“ dvi savo eterio valandas paskyrė šių trijų valstybių muzikai. Dar balandžio mėnesį susirinkę Taline svarstėme, kaip mums reikėtų prisistatyti šio radijo eteryje, kas mus vienija, ir nusprendėme, kad tai turėtų būti šiuolaikinio folkloro koncertai. Tai bus ne etnografiniai ansambliai, o kūrybiškas, šiuolaikiškas folkloro pateikimas“, – pasakoja J. Katinaitė.

Anot muzikologės, koncertas prasidės 19 val. Lietuvos laiku iš Talino. Estijos Latvijos ir Lietuvos radijai eteryje turės 40 min. Koncerto iš Vilniaus tiesioginė transliacija prasidės 20.20 val. Koncertą girdėti bus galima per LRT KLASIKĄ bei matyti vaizdo transliaciją LRT.lt portale.

„Lietuvai atstovaus grupė „Skylė“. Visiems žinoma, kad ši grupė atlieka postfolklorą. Jie necituoja lietuvių liaudies melodijų, o sukuria jas iš naujo, su instrumentų, intonacijų aliuzijomis. Yra du siurprizai, kuriuos šįvakar „Skylė“ pateiks – tai yra estiška lopšinė ir visiškai nauja „Strazdo“ versija“, – žada J. Katinaitė.

Jos teigimu, latviai taip pat pateiks porą su Lietuvos folkloru susijusių kūrinių – primins 90-ųjų „Enigmos“ hitą, kuriame skamba lietuviška sutartinė, įdainuota latvišku tekstu.

Koncertas „Taip skamba Baltija“ – nuo 19 val. per LRT KLASIKĄ ir portale LRT.lt!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt