Naujienų srautas

Tavo LRT2018.01.18 13:42

Koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacija – iš trijų sostinių

LRT.lt 2018.01.18 13:42

2018 metais valstybės 100-metį mini trys Baltijos šalys. Pirmieji šimtmečio varpai nuskambės Lietuvoje vasario 16-ąją, Estijoje – vasario 24-ąją, o Latvija savo sukaktį minės lapkričio 18-ąją. Tačiau kur kas galingesnį atgarsį Europoje sukels sausio 22 dieną vyksianti trišalė Euroradijo koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacija, kurioje dalyvaus visų trijų šalių atlikėjai, nacionalines vertybes puoselėjantys šiuolaikinio folkloro žanruose.

Transliacija prasidės 19.00 val. iš Talino, Estijos radijo studijos, kur koncertuos charizmatiška estų folkloro dainininkė ir multiinstrumentalistė Maarja Nuut. Jaunosios artistės pasirodymai persmelkti šiaurietiškos magijos, archaiką papildo šiuolaikiškas skambesys, atlikėja dainuoja, groja ir kojomis valdo gyvąją elektroniką, o pramaišiusi su dainomis pasakoja viduramžių sagas. Savo pasirodymą ji užbaigs pačios aranžuota latvių liaudies daina.

19.40 val. estafetę perims Latvijos radijas. Iš Rygos centre, Katedros aikštėje, stūgstančių senųjų Latvijos radijo rūmų skambės grupės „Brāļi un māsas“ (Broliai ir sesės) koncertas. Grupės muzikantai Ilzė ir Andris bei Kristinė ir Edgaras iš tikrųjų yra broliai ir seserys, o penktasis narys, džiazo perkusininkas Artis, yra jų bičiulis. Atlikėjai latvių liaudies dainas puošia džiazo, funk, bliuzo ir hiphopo ritmais bei harmonijomis ir savo stilių įvardina kaip „šiuolaikinę eklektiką“. Baigdami pasirodymą jie pateiks siurprizą – savo pačių pasirinktą lietuvių liaudies dainą.

20.20 val. prasidės paskutinė „Taip skamba Baltija“ koncerto dalis. Mikrofonai bus įjungti Vilniuje, Lietuvos radijo koncertinėje studijoje, kurioje koncertuos grupė „Skylė“. Jų dainos remiasi kiek platesne nei tautiška savimone – baltiška pasaulėvoka, archajiškais, pagoniškais, panteistiniais įvaizdžiais, mitologiniais personažais. Ir tai išskiria juos iš kitų postfolkloro stilių plėtojančių muzikantų. „Skylės“ skambesys – tai ir takus, erdvus Aistės Smilgevičiūtės balsas, kurio nesupainiosi su niekuo kitu.  Grupės lyderis Rokas Radzevičius taip pat ruošia staigmeną – aranžuoja estų liaudies dainą. O savo pasirodymą „skylėnai“ baigs nauja lietuvių liaudies dainos „Strazdas“, su kuria Aistė dalyvavo 1999 m. „Eurovizijos“ konkurse, versija. Šįsyk „Strazdą“ aranžavo Rokas.

Visos trys šalys koncertą transliuos ir savo klasikinės muzikos stočių eteryje, ir nacionalinių transliuotojų interneto portaluose, tad internautai galės stebėti ir vaizdo transliaciją. Be trijų Baltijos šalių koncertą transliuos Lenkijos, Kroatijos, Portugalijos, Suomijos ir Švedijos nacionaliniai transliuotojai.

Euroradijo koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacija Lietuvoje – per LRT KLASIKĄ ir LRT.LT pirmadienį, sausio 22 dieną, nuo 19.00 iki 21.00 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą