Tavo LRT

2018.02.02 14:25

Papasakojo apie „Keliu vėliavą“ užkulisius: sužavėjo žinomų žmonių patriotiškumas

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta LRT iniciatyva „Keliu vėliavą“ įsibėgėja. „Mūsų komandos ir LRT tikslas – kad Lietuvėlė pasidarytų spalvota Lietuvos vėliavos spalvomis“, – tikina šios iniciatyvos prodiuseris bei režisierius Egmontas Bžeskas.

Kurį laiką Ispanijoje gyvenęs prodiuseris šalies ir vėliavos reikšmę pasakoja suprantantis kitaip.

„Vėliava – brangus dalykas, ypač, kai nutolsti nuo Lietuvos, kaip mano atveju. Džiaugiuosi, kad LRT pradėjo šitą iniciatyvą, pakvietė mus dalyvauti ir pasitikėjo mūsų komanda“, – kalba E.  Bžeskas,

Visa suburta komanda prie projekto prisidėti sutiko labai noriai, taip pat – ir iniciatyvos dalyviai: Regimantas Adomaitis, Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Veronika Povilionienė, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings ir kiti. 

„Vėliavą jaučiame ir širdyje, tačiau pagrindinis dalykas – herojai, kurie tą vėliavą neša, todėl filmuojant man norisi skirtingų kampų, nes iš toli matosi, kaip atsargiai ir atsakingai jie tą nori daryti. Ar vėliava keliama kažkieno balkone, ar privačiame name, net aplinkiniai sustoja ir tai stebi, tarsi tai būtų ceremonija. Vėliavos kėlimas – pakankamai jaudinanti akimirka, aš irgi jaučiu didelę  atsakomybę visą tai labai gerai užfiksuoti“, – pasakoja atlikėjas, kompozitorius ir operatorius Lukas Pačkauskas. 

E. Bžeskas įsitikinęs, kad atkurtos valstybės šimtmečio proga pamatysime išskirtinai gražią šalį. „Tikiu, kad vasario 16 pamatysime gražią Lietuvą, nesvarbu, ar ji pilka, ar balta nuo sniego, ar šalta, bet ją sušildys Lietuvos vėliavos. Nesvarbu, kokios yra sąlygos, vėliavą vis tiek galima išsikabinti, galima rasti būdų“, – tvirtina prodiuseris. 

Plačiau apie iniciatyvą – „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.