Tavo LRT

2018.02.28 11:19

Pirmieji „Draugystė veža“ dalyviai pasakoja savo pažinties istoriją

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.28 11:19

„Mūsų pirma pažintis įvyko telefonu. Buvo tokia radijo stotis, kurioje ieškojau pažinčių. Man labai patiko jo balsas. Dažniausiai balsai ten būdavo pragerti, prarūkyti, o Martino balsas buvo labai gražus, švarus ir vyriškas“, – pirmąją pažintį su Martinu prisimena „Draugystė veža“ projekto dalyvė Silvija. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pora papasakojo, kaip užgimė jų draugystė.

Pirmasis „Draugystė veža“ draugų atrankos etapo savaitgalis prasidėjo Birštone. Dalyviams lankantis kurorte, grožintis miesteliu ir panemune, netrūko juoko, gerų emocijų ir nuoširdžių pokalbių. Sanatorijoje draugai mėgavosi įvairiausiomis procedūromis: inhaliacijomis, masažais, atpalaiduojančių druskų kambarių erdvėmis.

Pirmieji projekto dalyviai – Silvija ir Martinas yra tikri kelionių fanai. Savo pažinties metu jie jau spėjo mašina nukeliauti iki Briuselio ir atgal. Šioje „Draugystė veža“ kelionėje jiems teko išbandyti ir įvairiausių sveikatingumo procedūrų bei pramogų. Silvija net ryžosi įlipti į kriokamerą, kurioje sausas šaltis siekia minus 150 laipsnių. Pirmą kartą susipažinusiems prieš daugiau nei 7 metus, šiai porai negalia niekada nebuvo kliūtis.

„Mūsų pirma pažintis įvyko telefonu. Buvo tokia radijo stotis, kurioje ieškojau pažinčių. Man labai patiko jo balsas. Dažniausiai balsai ten būdavo pragerti, prarūkyti, o Martino balsas buvo labai gražus, švarus ir vyriškas“, – pažintį su Martinu prisimena Silvija.

Ji pasakoja, kad apie tai, jog turi negalią, Martinas pasisakė iškart pokalbio telefonu metu. Silvijos tai neišgąsdino.

„Svarbu ne žmogaus fizinė padėtis, bet dvasinis pasaulis, kas tai yra per žmogus, koks jo charakteris, kokia pasaulėžiūra. Tai man yra svarbiau“, – kalba projekto dalyvė.

Šios poros draugystė niekada nestokojo nuotykių ar bendrų svajonių. Paklaustas, apie ką jie kartu svajoja, Martinas sako: „Tiesiog, kad reikia gyventi normalų gyvenimą, kurti kažką savo, gyventi visiems įprastą gyvenimą.“

Draugų kelionė tęsėsi Trakuose, kur projekto dalyviai paragavo pačių pagamintų tikrų karaimiškų kibinų. Atsipalaidavus procedūrose ir pramogose, Martinui išsprūdo, kad laimėjimo atveju, aplinka Portugalijoje būtų puiki pasipiršti, o kelionę Lietuvoje jis vadina puikiai suorganizuotu savaitgaliu.

„Sužinojom daug naujų dalykų, tikrai rekomenduojame ir kitiems dalyvauti. Super poilsis“, – sako Martinas.

„Draugystė veža“ ir vėl kviečia pasakoti ir dalintis gražiausiomis draugystės istorijomis. LRT pristatomas trečius metus vykstantis projektas šiemet pasiūlė naujovę – visus dalyvius pakvietė į keliones po Lietuvą, kuriose žiūrovai ne tik galės susipažinti su spalvingomis draugystės istorijomis, bet ir su neįgaliųjų turizmo galimybėmis šalyje. Dalyvio anketą galite rasti čia.

Daugiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt