Tavo LRT

2018.01.14 08:39

Nuo karo kenčiančiai Ukrainai Lietuvos žmonės suaukojo beveik 83 tūkst. eurų

LRT.lt2018.01.14 08:39

Šį šeštadienį, Sausio 13-ąją, LRT TELEVIZIJOS transliuoto paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ metu buvo suaukota 82694 eurai. Dar visą savaitę galima aukoti skambinant numeriu 1891 ir paaukoti 2 eurus arba svetainėje blue-yellow.lt paaukoti norimą pinigų sumą. Šie pinigai bus skirti paremti karo negandas išgyvenančią Ukrainą ir jos žmones.

Renginys prasidėjo renginio vedėjų, Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės ir Rimo Bružo, kvietimu sugiedoti Lietuvos Respublikos himną ir prisiminti Sausio 13-osios aukas. Taip pat renginio pradžioje buvo priminta Lietuvos nepriklausomybės istorija.

Transliacijos metu į žiūrovus kreipėsi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos kariuomenės vadai, ambasadoriai, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis. Būtent jis pabrėžė, kad Ukraina yra Europos dalis.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius koncerto pabaigoje ragino lietuvius aukoti. Jis papasakojo istoriją apie rusą kareivį, kuris kovojo Ukrainos pusėje. Taip pat padėkojo Jonui Ohmanui, kuris keliauja į Ukrainą ir domisi ten vykstančiu karu bei yra įvairių akcijų, skirtų padėti Ukrainai, iniciatorius.

Paramos koncerto metu kalbinti kariai iš Ukrainos pasakojo apie patiriamą siaubą bei pavojų, kuris kyla ne tik kariams, tačiau ir civiliams. Koncerto metu rodytose filmo „Iki pabaigos. Ir dar šiek tiek“ ištraukose žiūrovai galėjo pamatyti skurdžią, sudėtingą bei rizikingą ukrainiečių, kurie gyvena karo zonoje, kasdienybę.

Ukrainiečiai patys teigia, kad toliau nuo karo zonos gyvenantys žmonės mano, kad tas karas yra tik ekrane, tačiau jis tikras. Ir karo lauke gyvenantys žmonės jau žino visas saugumo priemones ir iš garso atpažįsta tai, koks ginklas iššovė.

R. Bružas renginio pabaigoje vylėsi, kad jau netrukus galėsime sveikinti Ukrainą su pergale, o surinkti pinigai parodo mūsų pasitikėjimą.

Ant scenos koncerto metu populiariausius kūrinius atliko lietuviškosios scenos žvaigždės – Marijus Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Evelina Sašenko, Erica Jennings, grupės „Bix“, „Naktinės personos“ ir kt. Specialiai šiam renginiui į Lietuvą taip pat atvyko Ukrainos muzikos žvaigždė Tiana Roz.

Paramos koncertą galėjo stebėti ne tik LRT žiūrovai, tačiau buvo sudaryta galimybė jį stebėti ir Ukrainoje.

Paramos koncerto metu aukojant numeriu 1891 ir svetainėje blue-yellow.lt surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Blue Yellow“, kuri teikia visokeriopą pagalbą Ukrainos kariams, jų artimiesiems, našlaičiais likusiems vaikams, jų mamoms ir karo nusiaubtų miestų bendruomenėms.

Renginio globėja – LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginio mecenatai – LR vyriausybė, LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos kariuomenė. Renginio organizatoriai – organizacija „Blue Yellow“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, prodiuserių kompanija „TymDrym“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt