Tavo LRT

2018.01.12 16:10

Prabilo A. Siaurusevičius: politikai „siekia LRT turinio kontrolės“

Šarūnas Černiauskas, 15min.lt2018.01.12 16:10

Ilgai tylėjęs besirutuliojančio valdančiųjų ir LRT konflikto fone, prabilo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Seimui judant link parlamentinio LRT veiklos tyrimo, jis jungiasi į žodžių karą, apkaltindamas Ramūno Karbauskio „valstiečius“ siekiu perimti LRT turinio kontrolę.

Prabilti A. Siaurusevičius nutarė po penktadienio Seimo posėdžio, kuriame daugiau nei pusė Seimo narių po pateikimo palaikė iniciatyvą pradėti parlamentinį tyrimą dėl LRT.

Projektą pristačiusi Agnė Širinskienė bent dešimtį kartų pakartojo, kad į LRT turinį parlamentiniu tyrimu kištis nesiekiama. Bet „valstiečiams“ problemų pridarė jų frakcijos narys Naglis Puteikis, vieną LRT vadovų Audrių Matonį Seimo posėdžio metu apkaltindamas „prekyba poveikiu“ ir politinių užsakymų vykdymu.

Ramūnas Karbauskis suskubo pareikšti, kad N. Puteikis kalbėjo savo, bet ne frakcijos vardu. Ir vis dėlto to pakako dar vienai porcijai žibalo į konflikto laužą. A. Siaurusevičiaus nuomone, penktadienio posėdyje „valstiečiai“ parodė savo tikruosius tikslus.

„Nutarimo svarstymo procesas galutinai įtikino, kad šito farso iniciatoriai siekia LRT turinio kontrolės. Ką jie ir pasakė“, – 15min teigė LRT vadovas A. Siaurusevičius.

Paklaustas, ar ketina imtis kokių nors priemonių dėl „valstiečių“ veiklos, pašnekovas buvo lakoniškas: „Aš tikiu demokratija, tikiu Lietuvos Respublikos įstatymais. Ir aš manau, kad demokratija nugalės. O atsakymus mes turime.“

„Valstiečiai“ LRT daugiausia prikiša skaidrumo stoką – esą slepiama informacija apie disponavimą dideliu LRT biudžetu. A. Siaurusevičiaus teigimu, atskleidžiama tiek, kiek leidžiama – esą LRT riboja konfidencialumo susitarimai su trečiosiomis šalimis, t.y. su prodiuserinėmis kompanijomis. LRT taip pat prikišama, jog LRT tarybos nariai netinkamai ar neviešai deklaruoja interesus – jų veiklos A. Siaurusevičius vertinti nesiėmė.

Vis dėlto vienos priemonės A. Siaurusevičius ketina imtis. „Dabar didesnis uždavinys – ne ta komisija, bet padrąsinti mūsų žurnalistus. Kad jie nekreiptų dėmesio į tai ir atliktų savo pareigą“, – reziumavo LRT vadovas.

Konflikte dėl LRT kol kas ryškiausiai reiškiasi „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir populiariausias LRT žurnalistas Edmundas Jakilaitis. E. Jakilaitis R. Karbauskiui prikiša klausimų apie trąšų verslą vengimą. Savo ruožtu, R. Karbauskis iššovė pirmą šūvį, paviešindamas įtarimus apie galimą E.Jakilaičio verslų pelnymąsi iš LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt