Tavo LRT

2018.01.12 14:33

Sausio 13-osios proga – palaikymas už laisvę tebekovojančiai Ukrainai

Šeštadienį, Sausio 13-ąją, LRT eteryje – paramos koncertas „Kartu iki pergalės“, skirtas palaikyti Ukrainai, kuri vis dar kovoja už savo laisvę. 

„Ukraina ir Lietuva jau labai daug laiko yra broliškos valstybės. Mes tą laisvės kovą suprantame ir žinome, todėl Sausio 13-osios proga bus prisimintos abi laisvės kovos – ir Lietuvos, ir Ukrainos“, – žada paramos koncerto prodiuseris Dominykas Kubilius. 

Savanoriškos organizacijos „Blue Yellow“ įkūrėjas, režisierius Jonas Ohmanas tikina, kad organizacija puikiai žino Ukrainos karių poreikius ir stengiasi padėti atsilaikyti jiems ištvermės fazėje. 

1891 – tokiu numeriu bus raginama paaukoti 2 eurus kovotojams už Ukrainos laisvę. 

„Du eurai nėra daug, tačiau tai – valstybingumo simbolis, tai, – ką mes šiandien darome, kaip mes surenkame pinigus. Kažkam atrodo, kad tai – nedaug, tačiau strategiškai žiūrint, giliau mąstant, poveikis yra didžiulis“, – tikina J. Ohmanas. 

Pats buvęs Ukrainoje D. Kubilius įsitikinęs, kad palaikymo suma skaičiuojama ne pinigais. „Kai jie sužino apie tokį koncertą, ta parama jiems labai svarbi. Kuo tų pinigų daugiau, tuo labiau jie supranta, kad mūsų yra daug ir mūsų didelė tauta juos palaiko“, – įsitikinęs pašnekovas. 

Jis atkreipia dėmesį, kad karas Ukrainoje tęsiasi jau ketverius metus ir nesibaigia. „Jis lygiai toks pats, koks buvo praėjusiais metais ar užpernai. Tačiau praėjus ketveriems metams ta žinia atsibosta, tai yra baisiausia. Savo renginiu norime parodyti, kad mums neatsibodo ir mes už laisvę esame ir toliau“, – pabrėžia D. Kubilius. 

Scenoje – ir Ukrainos žvaigždė

Jo teigimu, palaikymo koncerte bus sulaukta ypatingų svečių iš Latvijos bei Ukrainos. „Koncerto vinis – Ukrainos žvaigždė Tiana Roz. Jos dainos Ukrainoje jau spėjo tapti antrais himnais“, – tikina prodiuseris. 

Ukrainietė Lietuvos scenoje pasirodys pirmą kartą. „Man tai didžiulė garbė, ir dar tokią jums svarbią dieną.“ – taip šį išskirtinį interviu pradeda viena žymiausių Ukrainos dainininkių T. Roz, kuri jau šį šeštadienį, sausio 13 d., pasirodys paramos koncerte „Kartu iki pergalės“. Ukrainą ir visą Europą už širdies griebiančia daina „Mama, don‘t cry“ apie tragiškus Maidano įvykius pavergusi T. Roz tikina, kad Lietuvos paramą šalį siaubiant karui jaučia visi Ukrainos žmonės. 

„Lietuvos žmonėms žemai lenkiuosi visos Ukrainos vardu. Mūsų žmones jungia nepriklausomybės dvasia ir laisvės siekis. Deja, tiek jūsų istorijoje anksčiau, tiek mūsų dabar, tos laisvės kovos yra aplaistytos mūsų šalies žmonių krauju. Mes negalime leisti, kad mus įbaugintų Rusija“ – įsitikinusi ukrainietė T. Roz. 

Paramos Ukrainai koncerte „Kartu iki pergalės“ kartu su Ukrainos žvaigžde, pasirodys ir žymiausi lietuviškosios scenos atlikėjai, bus prisimintos Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio kovos ir dar niekur nematyti kadrai iš vos prieš kelis mėnesius aplankytų karščiausių Ukrainos fronto taškų. 

Palaikyti galima jau dabar

„Pasaulio ir vakarų žiniasklaida po truputėlį pamiršta Ukrainos problemą, karą mūsų kaimyninėje šalyje nustumia kitos problemos – kartais atrodo, kad pranešimai apie ukrainiečių mirtis tampa tik statistika. Negalime to leisti – padėti Ukrainai galima aukojant jau dabar, numeriu 1891 (auka 2 EUR), taip pat ir koncerto metu. Aš tikiu, kad lietuviai nebus abejingi.“ – įsitikinęs J.  Ohmanas. 

„Blue Yellow“ su humanitarine pagalba kariams ir civiliams į Ukrainos vyksta net kelis kartus per metus – veža vaistus, medicinos įrangą, batus, uniformas, neperšaunamas liemenes, priešgaisrines priemones, optinius taikiklius, periskopus kariams ir net žvalgybinius bepiločius prietaisus. 

„Lietuva brolių ukrainiečių yra mylima ir gerbiama, kadangi esame bene vieninteliai, kurių valdžia ir visuomenė išreiškia vienareikšmį palaikymą Ukrainos žmonėms. Su Lietuvos žmonių parama mes ne tik vežame būtiniausius daiktus fronto linijoje esantiems kariams ir civiliams, bet ir apmokame kare sužeistų vaikų gydymą.“ – atskleidžia J. Ohmanas.

Paramos koncertas „Kartu iki pergalės“ bus tiesiogiai transliuojamas sausio 13 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Ant scenos populiariausius savo kūrinius atliks ne tik lietuviškosios scenos žvaigždės – Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Leonas Somovas ir Juna, Evelina Sašenko, Rafailas Karpis, Deivis, grupės „Bix“, „Naktinės personos“ ir kt.

Tiesioginio eterio metu į žiūrovus kreipsis koncerto globėja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės vadai, ministrai, kariai iš Ukrainos.

Koncertą ves Eglė Daugėlaitė ir Rimas Bružas.