Tavo LRT

2018.01.09 17:01

Praėjusią savaitę daugiausia kartų peržiūrėtas filmas „Žemaitė. Petras Kurmelis“

LRT.lt 2018.01.09 17:01

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai kartų praėjusią savaitę peržiūrėtas filmas „Žemaitė. Petras Kurmelis“ pagal to paties pavadinimo Žemaitės apysaką. Filmo režisierius Juozas Sabolius, operatorius Jonas Botyrius. Pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Viktoras Valašinas ir Regina Arbačiauskaitė.

Aktyviai peržiūrėta ir antra šio video filmo dalis.

Dar vienas populiarus praėjusios savaitės įrašas – Antonino Dvoržako opera „Requiem“. Atlikėjai: Sigutė Stonytė (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Kristianas Benediktas (tenoras), Liudas Norvaišas (bosas), LNOBT choras (vadovas Česlovas Radžiūnas), Kauno valstybinis choras (vadovas Petras Bingelis), LNOBT simfoninis orkestras (dirigentas Robertas Šervenikas).

Vienas populiariausių praėjusios savaitės įrašų – peliukų Sūrskio ir Mauzerio laida. Tebesitęsiant diskusijoms dėl Seimo valdančiųjų iškeltų klausimų LRT dėl  finansavimo ir biudžetinių lėšų panaudojimo, laidoje kalbėta apie politikės Agnės Širinskienės pasidalintą pinigų judėjimo schemą.

„Beatos virtuvė“ taip pat išlieka tarp populiariausių ir daugiausiai kartų peržiūrimų laidų. Laidoje kalbėta apie tai, kaip tarpukariu pasikeitė mūsų mitybos įpročiai, apie tai kalbėjo ir mokslų daktaras, istorikas Norbertas Černiauskas. Pasidalinta senoviniu receptu – moliūgų sklindžiais. Tarpukario Lietuvoje klestėjo pieno pramonė, tad laidoje buvo gaminami gardūs varškėčiai, o taip pat senovinis klasikinis trupininis pyragas su uogiene. Studijoje svečiavosi Marius ir Brigita Jovaišos.