Tavo LRT

2018.01.04 09:23

Pristatytas dokumentinių filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ tęsinys

LRT.lt 2018.01.04 09:23

Jau šį sekmadienį, sausio 7 dieną, LRT ekranus išvys dokumentinių filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ tęsinys. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtas projektas dešimtyje serijų ir toliau pasakos apie iškilias šaliai nusipelniusias istorines asmenybes. Trečiadienio vakarą sostinėje vyko filmų ciklo tęsinio premjera, kuri sudomino ir televizijos garsenybes.

Pernai pristatyta prodiuserių kompanijos „Singingfish“ prodiusuojamo ir LRT televizijos transliuojamo filmų ciklo pirmoji dalis susilaukė didelio žiūrovų dėmesio. Antrojoje filmų ciklo dalyje bus pasakojama apie dešimt įtakingų XIX-XX a. asmenybių, prisidėjusių prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Režisieriaus Alvydo Šlepiko ir Lauros Paukštės režisuojamuose filmuose žiūrovai bus supažindinami su istorijos vadovėliuose neaprašytais ir mažai žinomais faktais. Antrasis šalies prezidentas Aleksandras Stulginskis, rašytojas ir visuomenės veikėjas Juozas Tumas Vaižgantas, publicistė ir politinė veikėja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – tai tik dalis asmenybių, kurias LRT žiūrovai jau netrukus išvys televizijos ekranuose.

Šįvakar į filmo apie Aleksandrą Stulginskį peržiūrą ir antrojo sezono premjerą kulinarinėje studijoje „ČiopČiop“ susirinko būrys žinomų žmonių. Jaukiame projekto pristatymo renginyje dalyvavo pirmagimio besilaukianti LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Živilė Kropaitė su sužadėtiniu Liudu Basiuliu, filmų ciklo gamybos prodiuserė ir viena režisierių L. Paukštė, stilistė Viktorija Šaulytė su mylimuoju Juliumi Mocka.

Vakarėlyje taip pat apsilankė ne vienas žymus aktorius: Darius Petkevičius, Emilija ir Elžbieta Latėnaitės, Larisa Kalpokaitė, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Prieš filmo peržiūrą susirinkusius svečius sveikino ir apie projektą pasakojo prie jo kūrybos prisidėjęs istorikas Algimantas Kasparavičius bei jo prodiuserė ir režisierė L. Paukštė.

„Mane žavi tai, kad šie žmonės, apie kuriuos bus filmai, gyveno ne tik dėl Lietuvos žemės, bet ir dėl valstybės, o tą savo meilę šaliai realizavo konkrečiais darbais. Mane taip pat žavi jų vidinė elegancija, kad jie mokėjo gražiai rengtis ir gerai elgtis kompanijoje, jie tikri inteligentai. Jie buvo tokios asmenybės, kurie buvo pajėgūs sukurti Lietuvą, lygiuokitės į juos“, – kalbėjo A. Kasparavičius.

„Kartais galvojome, kad nespėsime, nežinojome, ar pasieksime tikslą, bet pasiekėme. Dėkoju visai kūrybinei komandai už sunkų darbą. Antrojo sezono serijos skirsis nuo pirmojo, nes dažnai nežinojome, nuo ko pradėti: užtruko rasti ekspertų, archyvuose kartais būdavovos kelios nuotraukos, rasti naudingos informacijos buvo sudėtinga. Tačiau šiandien jums galime parodyti pirmąjį filmas apie Aleksandrą Stulginskį, kurį suvaidino Ramūnas Cicėnas. Jis neįtikėtinai į jį panašus“, – sakė L. Paukštė.

Dokumentinių filmų ciklo  „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ filmas apie Aleksandrą Stulginskį – jau šį sekmadienį, sausio 7 dieną, 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.