Naujienų srautas

Tavo LRT2018.01.02 18:25

Ž. Pečiulis: LRT taryba pateikė atsakymus Seimo nariams, nepažeisdama teisės aktų

LRT.lt 2018.01.02 18:25

Antradienį LRT taryba pateikė išsamius atsakymus į pakartotinį Seimo narių klausimų, adresuotų LRT,  paketą. Visus atsakymus galima rasti čia.  

„Dalį atsakymų lydi priedai, kurių turinys konfidencialus. Atkreipdami į tai Seimo narių dėmesį, visus priedus jiems pateikėme. Atsakėme į visus klausimus, nepažeisdami sutarčių reikalavimų. Tad esame nuoseklūs ir skaidrūs, kiek tai leidžia teisės aktai“, sako LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis.

Rašte Seimo nariams pabrėžiama, kad LRT taryba, suprasdama skaidrumo siekį ir atkreipdama dėmesį į tai, jog Europos transliuotojų sąjunga (EBU) rašte LRT pabrėžė, kad, vadovaujantis Europos Tarybos nustatytais visuomeninės žiniasklaidos nepriklausomumo standartais, visuomeninio transliuotojo priežiūra turi būti atliekama nepriklausomų subjektų, o ne politinių struktūrų, įskaitant parlamentą ir vyriausybę, gruodžio 19 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę, prašydama atlikti LRT valstybinį auditą. Nekonfidencialūs priedai: 3 priedas (4 klausimas) 4 priedas (4 klausimas) 8 priedas (9 klausimas) 9 priedas (10 klausimas) 10 priedas (7 ir 11 klausimai)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą