Tavo LRT

2017.12.27 18:23

LRT RADIJAS „Metų žmogumi“ išrinko prof. R. Kėvalą

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.27 18:23

LRT RADIJAS 2017-ųjų „Metų žmogaus“ vardą skiria Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovui profesoriui Rimantui Kėvalui – už iškeltus į viešumą faktus apie vaikus, patiriančius smurtą šeimose, ir už atkreiptą žmonių dėmesį į jų pačių abejingumą.

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas R. Kėvalas, prabilęs apie į ligoninę nuolat patenkančius sumuštus vaikus, visuomenėje paskatino aštrias diskusijas smurto prieš vaikus tema.

Vaikų intensyviosios terapijos ir reanimacijos srityje profesorius dirba daugiau kaip tris dešimtmečius. Sausio pabaigoje Lietuvą sukrėtė tragedija, kai mirė namuose Kėdainiuose patėvio ir motinos žiauriai sumuštas keturmetis. Po šio įvykio Seimas sušaukė neeilinę sesiją ir priėmė įstatymo pataisas, kuriomis uždraustos bet kokios fizinės bausmės vaikams.

Apie skriaudžiamų vaikų nesugebančią apginti teisinę sistemą ir gydytojų pareigą juos ginti atvirai kalbantis medikas pastebi, kad pamažu keičiasi ir vaikų apsaugos sistema – dar vasarą į Kauno klinikas miesto savivaldybė delegavo socialinį darbuotoją, kuris rūpinasi, kad į ligoninę dėl smurto patekę vaikai sugrįžtų į saugią aplinką.

Tiesa, profesorius pastebi, kad požiūris į smurtą mūsų šalyje keičiasi, bet nuo smurto nukentėjusių vaikų nemažėja.

„Tiktai požiūris keičiasi, jų [nukentėjusių vaikų] nemažėja ir negali mažėti, netgi reliatyviai jų daugėja, nes daugiau išaiškinama, daugiau sprendžiamos problemos. Reikia daug laiko ir aš dar kol kas neįsivaizduoju visuomenės be smurto“, – sako R. Kėvalas.

LRT RADIJO „Metų žmogaus“ rinkimai rengiami keturioliktą kartą..

Tokio įvertinimo sulaukęs R. Kėvalas neslėpė jaudulio.

„Reiškia aš dirbu ne veltui ir pirmiausiai jaučiu didelį dėkingumą tiems žmonėms, kurie tai daro, įvertina ir nuo to aš tik laimingesnis darausi“, – teigė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas.

Šiais metais profesoriui nebuvo lygių renkant nuoširdžiausią Kauno gydytoją, jam įteiktas ir valstybinis apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt