Tavo LRT

2017.12.17 11:42

D. Montvydas: ginčus su žmona vadinu pasidalinimu energija

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.12.17 11:42

„Esu erzinančiai įkyrus perfekcionistas. Dėl to labai kenčiu pats ir nervinu kitus žmones. Tai nereiškia, kad man visur puikiai sekasi, tai reiškia, kad aš visada bandau užsibrėžti tikslą padaryti geriausiai, kaip įmanoma“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Editos šou“ svečiavęsis dainininkas Donatas Montvydas ir priduria, kad būtent jo perfekcionizmas darbo srityje, kai studijoje užsimiršęs praleidžia dvylika valandų per dieną, yra pagrindinė ginčų su žmona priežastis. 

„Santykiuose abu esame charizmatiški. Ir ginčus vadinu pasidalinimu energija. Tiesiog dienos metu labai daug laiko praleidžiu studijoje. Dažnai būna, kad vakarais mane pasitinka su vakariene, o aš šiek tiek išsiblaškęs grįžtu pora valandų vėliau. Ta kūryba yra tokia neprognozuojama: grįšiu po penkiolikos minučių, o grįžtu po kelių valandų“, – pasakoja atlikėjas.

Žinomas vyras pripažįsta, kad yra linkęs stumti save į kraštutinumus, tačiau sunkaus darbo vaisiai būna ypatingai saldūs. „Kartais studijoje praleidi dvylika valandų, tris mėnesius prie vienos dainos, kurią po to radijuje žmogus išgirsta. Jis nežino, kiek darbo įdėjai, bet jei tai tavo dainai pasiseka, kaip vaikui, tas jausmas yra nepakartojamas“, – tvirtina dainininkas.

Pats muzikos kūrinius rašantis D. Montvydas pažymi, kad toli gražu ne visos dainos pareikalauja tokio didžiulio darbo – kartais hitui sukurti pakanka ir minučių.

„Viena tokių dainų – „Norim dar“. Tai – vienas didžiausių mano hitų. Tuo metu, kai gimė ši daina, mano kūryboje buvo šokių muzikos banga: viskas paremta mušamaisiais, mažiau melodijos, mažiau harmonijos. Puiki daina, su kuria žmonės iki šiol linksminasi. Istorijų yra įvairių: vienos dainos gimsta per minutę, kitoms reikia pusmečio ar net dešimties metų“, – kalba vienas populiariausių dainininkų šalyje.

Ir vis dėlto dainininkas jau spėjo įsitikinti – kad ir kiek jėgų atiduotų savo darbui, visuomet atsiras kritikuojančių tiek pat, kiek ir palaikančių.

„Kaziuko mugėje man nebūtina imti piniginės, nes ten – tiek mane mylinčių damų, kad aš su pilnomis pintinėmis grįžtu namo. Bet atgalinių reakcijų būna visokiausių. Pvz., mano pirma koncertinė patirtis buvo čia, LRT studijoje, prieš dešimt metų, kuomet dalyvavau „Lietuvos dainų dešimtuke“. Jo metu ėmiau skaityti komentarus internete. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas.

Paskaičiau ir supratau, kad komentarai niekaip nesusiję su kritika, mano dainavimu – žmonės tiesiog bando paleisti savo pyktį. Klausai tų keiksnojimų ir galvoji, ar esi to vertas. Nes kai atsistoju scenoje, lyg ir darau viską jums, su meile“, – pastebi atlikėjas ir tvirtina, kad dabar kandūs komentarai jo taip jau nebežeidžia.

Net ir turintis didžiulę patirtį scenoje ir iš pažiūros laisvai besijaučiantis prieš didžiulę publiką, D. Montvydas pripažįsta ne visuomet pasitikintis savimi. „Beveik visą gyvenimą pokštai ir kvailiojimai man buvo svetimos sąvokos, nežinau, kodėl. Galbūt tai mano nepasitikėjimas. Dėl to, ką darau, atrandu vidinę laisvę, bet iki šiol jaučiu kažką viduje, ko pats „nepaleidžiu“. Kita vertus, turiu du vaikus, noriu būti jiems pavyzdys ir įtikinu save, kad galiu viską. Ir tai motyvuoja“, – šypsosi atlikėjas ir sako, jog tik dabar po truputį pradeda atrasti savo rokenrolą.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Editos šou“ sekmadienį, 18.30 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt