Tavo LRT

2018.01.01 14:25

Apžvelgė, kokius sporto renginius 2018-aisiais rodys LRT: vasarą – kone 100 transliacijų

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.01.01 14:25

LRT žiūrovų kitąmet laukia tikra sporto vasara – per du mėnesius bus parodyta beveik šimtas sporto transliacijų, kurių metu bus galima sirgti ir už ne vieną Lietuvos atstovą, teigia LRT TELEVIZIJOS prodiuseris, sporto komentatorius Ramūnas Grumbinas.

Didžiausias dėmesys – futbolui

Nuo birželio 14 d. iki liepos 15 d. futbolo gerbėjų akys neabejotinai kryps į Rusiją, kur susigrums 32 stipriausios pasaulio futbolo rinktinės. LRT TELEVIZIJA ir, jei dvikovos dubliuosis, LRT KULTŪRA transliuos visas 64 turnyro rungtynes. Visas jas Lietuvos teritorijoje bus galima stebėti ir naujienų portale LRT.lt. Anot R. Grumbino, tai bus pagrindinis ne tik LRT, bet ir viso pasaulio 2018-ųjų sporto renginys.

Tiesa, priešais televizoriaus ekraną galėsime sirgti ne tik už kitų šalių nacionalines ekipas, bet ir ant žaliosios vejos pasirodysiančią Lietuvos rinktinę.

Visų pirma, sausio 24 dieną laukiama UEFA Tautų lygos burtų traukimo ceremonijos, kurios metu Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė sužinos savo varžovus šiame naujo formato turnyre. O kad jis svarbus, rodo ir tai, kad šis turnyras gali pagaliau atverti lietuviams vartus į Europos futbolo čempionatą. Jei mūsiškiai užimtų pirmą vietą savo grupėje šiame rugsėjo–lapkričio mėnesiais vyksiančiame turnyre, bet nesugebėtų 2019 metais organizuojamoje įprastoje atrankoje iškovoti kelialapio į Europos čempionatą, tuomet jie dalyvautų papildomoje atrankoje. Ten lietuviams dėl kelialapio tektų susigrumti su kitų trijų C diviziono grupių nugalėtojais, o jei šie patektų į čempionatą įprastos atrankos metu, tuomet reikėtų žaisti su kitą aukščiausią vietą tose grupėse užėmusiomis komandomis. Tiesa, nebus lengva nei ten, nei ten.

„Galimi lietuvių varžovai, kuriuos sužinosime sausį, bus stiprūs – Vengrija, Rumunija, Škotija, Slovėnija, Serbija, Norvegija. Rudenį transliuosime net 6 rinktinės rungtynes šioje lygoje, kurioje keliamas minimalus tikslas – neiškristi į silpniausią D divizioną“, – teigia R. Grumbinas. 

Kitąmet LRT žiūrovai pamatys mažiausiai 6 Lietuvos futbolo rinktinės rungtynes, Reuters/Scanpix nuotr.

Naujovės ir kitose sporto šakose

Tautų lygos turnyrasbus ne vienintelės naujo formato pirmenybės, kurias transliuos LRT. Rugpjūtį vyks ir daugybę sporto šakų į vieną Europos čempionatą sutraukusios pirmenybės, kurios rengiamos pagal olimpinių žaidynių formatą.

„Tai savotiška mini olimpiada. Norima sujungti daug renginių į vieną, kadangi olimpinis formatas, kai daugybės sporto šakų atstovai susiburia, bendrauja, susirenka žiūrovai, kurie gali apsilankyti ne vienos sporto rungties varžybose, yra pasiteisinęs. Dabar tokią sistemą bandoma sukurti ir organizuojant Europos čempionatą – kitos tokios pirmenybės vyks 2022 metais“, – pasakoja pašnekovas.

Nors sportininkai varžysis daugybėje sporto šakų, LRT transliuos trijų šakų varžybas. Rugpjūčio pradžioje žiūrovai matys Berlyne (Vokietija) įvyksiantį lengvosios atletikos čempionatą, kuriame turėtų dalyvauti ir disko metikas pasaulio čempionas Andrius Gudžius, ir Europos čempionė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Kiek vėliau Glazge rengiamos Europos plaukimo pirmenybės, kuriose turėtų dalyvauti pajėgiausi Lietuvos plaukikai, kaip antai Rūta Meilutytė, bei irklavimo varžybos, kuriose dėmesį reikės atkreipti į pasaulio čempionate aukso medaliais pasipuošusią vyrų porinę keturvietę ir dėl aukščiausių vietų visada kovojančią porinę dvivietę.

A. Gudžius, kaip ir Londone, Berlyne taip pat mėgins vėl pasipuošti aukso medaliu, Reuters/Scanpix nuotr.

Iššūkis irkluotojams

Nors aktualių varžybų bus išties daug, tačiau žiūrovų laimei jų transliacijos nesikirs.

„Čempionato formatas bus toks, kad varžybos nesikirs su kitų sporto rungčių varžybomis – pavyzdžiui, jei vyks irklavimo varžybos, tuomet nevyks kitų sporto šakų varžybos“, – teigia R. Grumbinas.

Kalbant būtent apie irkluotojus, jų laukia kitas gana nemenkas iššūkis – rugsėjį Bulgarijoje vyksiantis pasaulio irklavimo čempionatas, kurį irgi transliuos LRT.

Tarp Europos ir pasaulio pirmenybių bus vos penkių savaičių skirtumas, tačiau, anot LRT prodiuserio, šio laiko irkluotojams pasiruošimui turėtų užtekti.

„Anksčiau Europos irklavimo čempionatas vykdavo gegužės mėnesį, bet kadangi bendras čempionatas bus rugpjūtį, tai irkluotojams teks prisitaikyti. Sportininkai yra patyrę, tad tiesiog nereikės ieškoti dviejų sportinės formos pikų – teks pasiekti geriausią formą ir ją išlaikyti mėnesį. Aišku, tai nauji iššūkiai, tačiau pasikeitimai yra žinomi seniai, tad laiko prisitaikyti buvo pakankamai“, – mano R. Grumbinas.

Pasaulio čempionė vyrų porinė keturvietė, M. Šilkūno nuotr.

Ir „netradicinių“ sporto šakų transliacijos

Be minėtų sporto transliacijų, LRT žiūrovus džiugins ir jau jiems įprastomis transliacijomis. FIBA Čempionų lygos kitame etape kovas greičiausiai tęs Klaipėdos „Neptūnas“, galbūt į jį pavyks patekti ir Utenos „Juventus“ ekipai. Beje, abiejų komandų pasirodymus turnyro reguliariajame sezone matysime dar sausį. Vasarį krepšinio mėgėjų laukia ir Karaliaus Mindaugo taurės transliacijos. 2018-ieji jau tradiciškai bus užbaigti plaukimu – gruodį bus transliuojamas Hangdžou (Kinija) įvyksiantis pasaulio plaukimo trumpame (25 m) baseine čempionatas.

Tiesa, LRT planuose – ir televizijos žiūrovams gana „netradicinės“ sporto šakos, kaip antai rankinis. Sausį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė dalyvaus atrankoje į pasaulio čempionatą – Klaipėdoje ji grumsis su Izraelio, Latvijos ir Gruzijos rinktinėmis. Kovo mėnesį jau moterų rankinio rinktinė pratęs atranką į Europos čempionatą. Pirmose rungtynėse ji lygiosiomis sužaidė su Vokietija, o vėliau po įtemptos kovos pralaimėjo ispanėms.

„Įvairesnių sporto šakų LRT eteryje vis atsiranda. Rankinis yra Lietuvoje gilias tradicijas turinti sporto šaka. Turėjome skambių pergalių tarptautinėje arenoje – dar sovietiniais laikais mūsų komandos sėkmingai dalyvaudavo europiniuose turnyruose. Dabar Rankinio federacija deda dideles pastangas stengdamasi sugrįžti į tą pergalių kelią, o LRT jau savaip stengiasi padėti. Ypač kai rankinis – labai televizinė, azartiška, kieta sporto šaka, kuri suteikia gerų emocijų“, – pasakoja R. Grumbinas.

Anot pašnekovo, tokių žiūrovams gana neįprastų transliacijų gali atsirasti daugiau, o kol kas artimiausiuose planuose didelis tradicinių transliacijų pasirinkimas ir didžioji sporto vasara – nuo birželio vidurio 2 mėnesiai įvairių renginių ir iki šimto transliacijų.

Visas transliacijas galėsite stebėti HD formatu per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT KULTŪRĄ bei naujienų portale LRT.lt.

Transliacijų tvarkaraštis:

Sausio 12–14 d. – Lietuvos vyrų rankinio rinktinės atranka į 2019 metų pasaulio čempionatą (Klaipėda);

Sausio 24 d. – UEFA Tautų lygos burtų traukimo ceremonija Lozanoje, Šveicarijoje;

Bent iki vasario 7 d. – FIBA Čempionų lyga;

Vasario 13–18 d. – Karaliaus Mindaugo taurė;

Kovo 21 d. – birželio 3 d. – Lietuvos moterų rankinio rinktinės atranka į 2018 m. Europos čempionatą;

Birželio 14 d. – liepos 15 d. – pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje;

Rugpjūčio 2–12 d. – Europos čempionatas Berlyne (Vokietija) ir Glazge (Škotija);

Rugsėjo 6 d. – lapkričio 20 d. – UEFA Tautų lygos turnyras;

Rugsėjo 9–16 d. – pasaulio irklavimo čempionatas Plovdive (Bulgarija);

Gruodžio 7–11 d. – pasaulio plaukimo trumpajame (25 m) baseine Hangdžou (Kinija).