Tavo LRT

2017.12.08 14:36

Maltiečiai kviečia į asmenukių iššūkį

LRT.lt2017.12.08 14:36

Pasidaryti asmenukę su savo močiute, seneliu ar kaimyne iš laiptinės ir paskelbti šią nuotrauką socialiniame tinkle su grotažyme #BeJūsųNebūtųMūsų – viskas, ką reikia padaryti, kad sudalyvautumėte maltiečių paskelbtame iššūkyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Maltiečių ordinas taip pat kviečia ant savo profilio nuotraukos socialiniame tinkle „Facebook“ užsidėti specialų akcijos rėmelį su širdute, kurį sukūrė vienišais seneliais besirūpinantys maltiečiai.

Kviečia jaunimą

„Šio iššūkio tikslas – atkreipti jaunų žmonių dėmesį į aplink mus esančius vyresnius žmones, jų rūpesčius ir problemas, parodyti pagarbą ir dėkingumą vyresniajai mūsų visuomenės kartai, nes be jų nebūtų ir mūsų“, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinio verslo vadovas Edvinas Regelskis.

Būtent todėl iššūkis metamas socialiniuose tinkluose – tai vieta, kur šiuo metu jauni žmonės praleidžia daugiausia laiko.

„Pasikvieskime ten ir mūsų senelius pabūti kartu su mumis šiltose ir mylinčiose nuotraukose“, – ragina E. Regelskis.    

Meilė močiutei suteikia prasmės

Akcijos ambasadore tapusi LRT laidų vedėja Živilė Kropaitė socialiniuose tinkluose mielai dalijasi nuotraukomis ir akimirkomis, kurias praleidžia su savo močiute.

„Be galo myliu savo močiutę, esu jai dėkinga ir labai ja žaviuosi. Tai žmogus, kurio patirtis skaudesnė ir gausesnė nei dešimčių ar šimtų mano bendraamžių kartu sudėjus. Iki šiandien, būdama 88-erių, ji pati pasirūpina savimi, mus aprūpina uogienėmis ir marinuotais agurkais, o drauge yra optimistiškiausias žmogus, kokį pažįstu“, – šypsosi Ž. Kropaitė.

„Dažnai prisimenu moterį, savo vieną pašnekovę, buvusią tremtinę, kuri pardavinėja gėles gatvėje net ne tam, kad turėtų ko valgyt, o, kaip sakė, kad nereikėtų sėdėti namie ir žiūrėti į mirusios dukros nuotrauką. Man kaskart labai stipriai suskausta širdį suvokus, kad Lietuvoje yra tūkstančiai vienišų senolių, kurių niekas neaplanko ir jiems nepadeda. Dalis iš jų – žmonės, daug metų praleidę tremtyje, kovoję už tai, kad šiandien turėtume tai, ką turim, o liūdniausia – jų kasdien vis mažėja. Parodykime, kad jie mums rūpi!“ – kviečia LRT laidų vedėja.

Pranešimo autorių nuotr.

Pasak Ž. Kropaitės, būtent meilė ir dėkingumas yra tie jausmai, kurie gyvenimui suteikia prasmės: „Kviečiu visus parodyti meilę ir dėkingumą mūsų senjorams, o jei negalime patys tam skirti laiko – padėkime tai darantiems maltiečiams. Juk artėja Kalėdos – nuveikim ką nors prasmingo, kad artėjantys metai būtų sėkmingi ne tik mums patiems, bet ir kuo didesnei mūsų visuomenės daliai.“

3 žingsniai, kaip priimti iššūkį

Norint dalyvauti maltiečių iššūkyje, reikia atlikti šiuos 3 žingsnius.

1. Pasidaryti asmenukę kartu su vyresniu savo šeimos nariu, praeiviu, laiptinės kaimyne ar gėles pardavinėjančia močiute ir ją paskelbti savo „Facebook“ arba „Instagram“ paskyroje.

2. Po nuotrauka parašyti grotažymę #BeJūsųNebūtųMūsų.

3. Taip pat galima uždėti specialų maltiečių akcijos rėmelį su širdute. Rėmelį galima uždėti išmaniajame telefone savo „Facebook“ paskyroje įraše pasirinkus kamerą (Camera) ir kairėje pusėje pasirinkus burtų lazdelę (Effects) – ten suraskite maltiečių rėmelį su širdute.

Užsidėkite akcijos #BeJūsųNebūtųMūsų rėmelį ant savo profilio nuotraukos. Rėmelį galima rasti į „Facebook“ paieškos laukelį įvedus žodžius „Profile Frames“ arba paspaudus šią nuorodą.

Daugiau informacijos apie iššūkį galima rasti maltiečių „Facebook“ paskyroje arba svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt