Tavo LRT

2017.12.12 16:11

Tiesiogiai per LRT.lt – diskusija „Religingumas: ar aktualus moderniai Lietuvai?“

LRT.lt2017.12.12 16:11

Trečiadienį 18 val. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda dar viena projekto „Lietuva3“ diskusija. Lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, bendradarbiaudamas su verslo teisės advokatų kontora TRINITI, Nacionaline biblioteka ir portalu LRT.lt, šį kartą skatins atkreipti dėmesį į religiją ir jos vaidmenį Lietuvos raidos procesams. TRANSLIACIJOS NUORODA.

Skaičiuodama 27-uosius Nepriklausomybės atkūrimo metus, Lietuvos visuomenė jau gali didžiuotis sukūrusi reikšmingų ir modernių pokyčių, kurių iniciatoriais ar liudininkais kasdien tampame kiekvienas iš mūsų. O ką sparčiai besikeičiančioje modernioje Lietuvoje šiandien reiškia religija? Kaip ji prisideda prie XXI a. pokyčių? O gal jiems trukdo?

„Religija ir moderni valstybė turi suderėti, nes nepanašu, kad artimiausiu laiku išnyktų tikėjimas ir religinės bendruomenės, o išstumti ženklią dalį piliečių (šiuo atveju tikinčiuosius) anapus valstybės ir viešo gyvenimo būtų didelė klaida, –  įsitikinęs Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Laurynas Peluritis. – Religinės bendruomenės, kaip ir bet kokios kitos, turi turėti ne tik sąžinės ir tikėjimo laisvę, tačiau ir galėti atstovauti bei ginti savo interesus, nes kaip ir netikintieji prisideda prie valstybės ir pilietinės visuomenės kūrimo ir gyvavimo,“ – įžvalgomis dalijosi ekspertas.

Diskusijos metu planuojama kalbėti apie religingumo, tikėjimo ir dvasingumo sąvokas, apie sąmoningą tikėjimo pasirinkimą, taip pat religinių bendruomenių santykį su valstybe, religijos ir tapatybės bei religijos ir ritualų ryšį.

Renginyje dalyvaus įvairių sričių profesionalai bei ekspertai: kunigas, vyriausias Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, internetinės rinkodaros planuotoja Milda Štukė, aktorius ir humoristas Rimas Šapauskas bei VšĮ „Naujasis Židinys-Aidai“ direktorius, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Laurynas Peluritis. Pokalbį moderuos verslo teisės advokatų kontoros TRINITI vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas.

Diskusiją tiesiogiai stebėkite portale LRT.lt trečiadienį, gruodžio 6 d., 18.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.