Tavo LRT

2017.12.03 11:11

Pirmajame „Dainuoju Lietuvą“ pusfinalyje į priekį išsiveržė M. Vitulskio atliktas kūrinys

Monika Visockytė, LRT.lt2017.12.03 11:11

Šį vakarą įvyko pirmasis iš trijų projekto „Dainuoju Lietuvą“ pusfinalių ir komisijos nariai bei žiūrovai išsakė nuomonę, kurios lietuviškos dainos turėtų keliauti į projekto finalą bei varžytis dėl šimtmečio dainos karūnos. Tai –  Merūno Vitulskio atlikta daina „Lietuva brangi“, Bjelle atliktas kūrinys „Baltas paukštis“ ir Kosto Smorigino „Paukščiai“. Jei tarp šių trijų dainų neradote savo favoritės, nenusiminkite, nes jau gruodžio 4 dieną nuo 9 val. galėsite balsuoti portale LRT.lt ir suteikti galimybę daugiausiai balsų surinkusiai dainai keliauti tiesiai į finalą.

Bendri balai

Merūnas Vitulskis „Lietuva brangi“ 20 balų

Bjelle „Baltas paukštis“ 17 balų

Kostas Smoriginas „Paukščiai“ 16 balų

Colours of Bubbles „Trys milijonai“ 12 balų

Rūta Ščiogolevaitė „Lietuva“ 12 balų

P. Meškėla ir J. Milius „Dar ne vakaras“ 9 balai

Ž. Žvagulis ir I. Starošaitė „Gintarai“ 8 balai

Gytis Paškevičius „Draugams“ 7 balai

Iglė Bernotaitytė „Kregždutės“ 5 balai

Jurga Šeduikytė „Nebijok“ 4 balai

Žiūrovų balsai

Merūnas Vitulskis „Lietuva brangi“ 1071 balsas

Kostas Smoriginas „Paukščiai“ 754 balsai

Bjelle „Baltas paukštis“ 426 balsai

Rūta Ščiogolevaitė „Lietuva“ 382 balsai

P. Meškėla ir J. Milius „Dar ne vakaras“ 368 balsai

Gytis Paškevičius „Draugams“ 284 balsai

Colours of Bubbles „Trys milijonai“ 218 balsų

Jurga Šeduikytė „Nebijok“ 150 balsų

Ž. Žvagulis ir I. Starošaitė „Gintarai“ 124 balsai

Iglė Bernotaitytė „Kregždutės“ 53 balsai

Komisijos balsai

Merūnas Vitulskis „Lietuva brangi“ 30 balsų

Bjelle „Baltas paukštis“ 26 balsai

Colours of Bubbles „Trys milijonai“ 22 balsai

Kostas Smoriginas „Paukščiai“ 19 balsų

Ž. Žvagulis ir I. Starošaitė „Gintarai“ 19 balsų

Rūta Ščiogolevaitė „Lietuva“ 13 balsų

Iglė Bernotaitytė „Kregždutės“ 12 balsų

P. Meškėla ir J. Milius „Dar ne vakaras“ 11 balsų

Gytis Paškevičius „Draugams“ 8 balsai

Jurga Šeduikytė „Nebijok“ 5 balsai

Šeštadienio vakarą įvyko pirmasis projekto „Dainuoju Lietuvą“ pusfinalis, kuriame dalyvavo dešimt dalyvių, trys iš jų komisijos ir žiūrovų sprendimu pateko į finalą. Jei tarp šių trijų dainų neradote savo favoritės, nenusiminkite, nes jau gruodžio 4 dieną nuo 9 val. galėsite balsuoti portale LRT.lt ir suteikti galimybę daugiausiai balsų surinkusiai dainai keliauti tiesiai į finalą. Balsuoti galėsite paspaudę šią nuorodą.

Dainas šį vakarą vertino muzikos apžvalgininkas, LRT OPUS laidų vedėjas Ramūnas Zilnys, aktorė Ilona Balsytė bei kompozitorius ir dirigentas Vytautas Miškinis.

Atlikėjams akompanavo Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kuriam diriguoja maestro Donatas Katkus ir Modestas Barkauskas, bei „LRT ritmo grupė“.

Povilas Meškėla ir Jeronimas Milius atliko kūrinį „Dar ne vakaras“. Profesorius V. Miškinis teigia, kad puiki mintis, jog solistams šįkart pritarė choras.

„Choro skambesys sustiprina kūrinį, atsiranda dar stipresnis emocinis užtaisas. Ši daina ir jos tekstas yra labai skausmingi. Tai mūsų nepriklausomybės prieaušrio daina. Visa tai man teko pergyventi, todėl aš labai asmeniškai priimu tokius tekstus ir dainas“, – kalba V. Miškinis.

Grupė „Colours of Bubbles“ atliko legendinį Marijono Mikutavičiaus kūrinį „Trys milijonai“. R. Zilnys teigia, kad tokius pasirodymus vertinti tampa labai sunku. „Kai išgirstu „Colours of Bubbles“, suprantu, kaip pasiilgau Zitos Kelmickaitės. Ji šį pasirodymą įvertintų geriau nei aš. Pamąsčiau, kad ji turbūt pasakytų: „Žiūriu ir nieko nematau, bet gal gerai viskas, vyrai juodai pasipuošę dainuoja. Balsuokim, paspauskim“. Turbūt taip ji sakytų“, – su šypsena kalba R. Zilnys. Išgirdusi šį kūrinį I. Balsytė sako, kad kai studentų paprašo išsirinkti ir sudainuoti dvi lietuviškas dainas, kurias žino ir gali atlikti visi, jie išrenka „Tris milijonus“ ir „Du gaidelius“.

Atlikėja Bjelle sudainavo Vytauto Kernagio kūrinį „Baltas paukštis“. Ji teigia, kad ši daina jai panaši į gimusį vaiką, kūrinys neša tik šviesą ir taiką. „Atrodo, jei kas blogai pasaulyje, padainuokime „Baltą paukštį“ ir niekas nebenorės kariauti ar pyktis, turėti neigiamų emocijų“ , – kalba Bjelle. R. Zilnys pastebėjo, kad apie kūrinį „Baltas paukštis“ yra pasakyta jau labai daug gerų žodžių, tad jis norėjo kalbėti apie Bjelle atlikimą. „Kai ji atliko šią dainą praėjusį sykį, man labai įstrigo vieno bičiulio įrašas „Facebooke“. Jis labai susidomėjo šiuo projektu ir klausė: „Kaip yra, kad šiame projekte skamba fonograma?“ Jis negalėjo patikėti, kad Bjelle taip gerai gali šį kūrinį sudainuoti gyvai. Bičiulis nustebo sužinojęs, kad visa tai vyksta gyvai. Šiandien Bjelle vėl labai gerai sudainavo šį kūrinį. Ji turi geležinius nervus, nes aš įsivaizduoju, kad tikrai šis kūrinys teikia tam tikro jaudulio ir nėra lengva taip šią dainą sudainuoti, kaip tai padarė ji“, – sako R. Zilnys.

Rūta Ščiogolevaitė šį vakarą atliko kūrinį „Lietuva“. I. Balsytė mano, kad nuostabu, kai tokie lyg ir paprasti žodžiai sudainuojami jautriai. „Kai buvome Baltijos kelyje, kai kovojome ir išgyvenome anuometinius laikus, šios dainos žodžiai mums buvo labai svarbūs. Dabar žiūri, kad gal šiame uždainyje viskas labai paprastai pasakyta, bet Rūta netgi tokį uždainį atliko labai jautriai. Šią dainą buvo vėl smagu išgirsti“, – kalba I. Balsytė.

Kūrinį „Draugams“ šį vakarą atliko Gytis Paškevičius.

R. Zilnys pastebėjo, kad šis kūrinys – tas atvejis, kai puikiai dera ir muzika, ir tekstas, ir kūrinio nuotaika. „G. Paškevičius, man atrodo, yra tokio charakterio žmogus, kuris turi labai nedaug draugų, bet tos draugystės yra labai, labai tvirtos, bent jau man susidaro toks įspūdis. Ši daina yra labai graži, ji – iš puikaus albumo „Baladės draugams“. Pagalvojau, kad Gytis labai protingai padarė, jis turi tokią dainą, su kuria gali sveikinti draugus per gimtadienius. Tai tas atvejis, kai muzika, tekstas ir nuotaika „susiklijavę“ labai puikiai“, – sako R. Zilnys. V. Radžiūno (LRT) nuotr. Pirmajame pusfinalyje taip pat nuskambėjo kūrinys „Lietuva brangi“, kurį atliko Merūnas Vitulskis. Anot R. Zilnio, tai labai svarbus kūrinys, keliantis daugybę jausmų. „Manau, kad M. Vitulskis šią dainą dainuoja nuostabiai. Neabejoju, kad šis kūrinys keliaus toliau ir norėčiau, kad ją visuomet atliktų M. Vitulskis“, – sako R. Zilnys. V. Miškinis atskleidė manantis, kad būtent ši daina verta laimėti projektą „Dainuoju Lietuvą“. „Neįprasta, kai kūrinys chorui dainuojamas solo. Tai per amžių amžius buvo solinis kūrinys ir antrasis Lietuvos himnas. Su šia daina konkuruoti neįmanoma, tai tiesiog yra Lietuvos himnas ir originalas, kurio reikėtų laikytis. Ši daina gaus nepaprastai daug balsų. Tai lemia sentimentai, požiūris, į mūsų egzistenciją, kuris užkoduotas šioje dainoje su Maironio tekstu“, – sako V. Miškinis. Projekto vedėjas Andrius Rožickas pastebėjo, kad kiekvienas šios laidos gerbėjas ar žiūrovas turi savo asmeninį favoritą ir laimėtoją. V. Radžiūno (LRT) nuotr. Projektą „Dainuoju Lietuvą“ žiūrėkite šeštadieniais 21 val.

Visas projekto „Dainuoju Lietuvą“ dainas taip pat galite surasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt