Tavo LRT

2017.12.11 15:19

Klausiate – atsakome. Kuriais atvejais pašte neišduodama registruotoji siunta?

Registruotoji pašto siunta yra įteikiama gavėjui asmeniškai pasirašius, o, siekiant įsitikinti, kad siuntą atsiima gavėjas, jo prašoma pateikti vieną iš šių dokumentų: pasą arba asmens tapatybės kortelę, leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje, vairuotojo pažymėjimą, laikinąjį pažymėjimą, kuris yra išduodamas asmeniui dėl kokių nors priežasčių praradusiam pasą ar asmens tapatybės kortelę. Taip teigia Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas.

LRT RADIJO klausytoja domisi, kodėl pašte pateikus pensininko pažymėjimą, kuriame yra ir asmens kodas ir nuotrauka, jai neatidavė registruoto laiško?

Lietuvos pašto atstovas T. Bašarovas sako, kad dokumentų, kuriuos pateikus išduodamos registruotosios pašto siuntos, sąrašas yra nustatytas atsižvelgus į saugos reikalavimus ir įvertinus registruotomis siuntomis siunčiamų dokumentų svarbą, pavyzdžiui, registruotu paštu yra siunčiami teismo procesiniai dokumentai ir kita.

„Visų pirma norėčiau pažymėti, kad registruotoji pašto siunta yra įteikiama gavėjui asmeniškai pasirašius. Siekiant įsitikinti, kad siuntą atsiima gavėjas, jo yra prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, t. y., pasą arba asmens tapatybės kortelę, leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje, vairuotojo pažymėjimą, laikinąjį pažymėjimą, kuris yra išduodamas asmeniui dėl kokių nors priežasčių praradusiam pasą ar asmens tapatybės kortelę“, – teigia T. Bašarovas.

Lietuvos pašto atstovas atkreipia dėmesį, kad pensijos gavėjo pažymėjimas nėra privalomai išduodamas dokumentas ir jis neatstoja asmens tapatybės dokumento.

„Labai atsiprašome klientės už nepatogumus, prašome kitą kartą atsiimant registruotąją siuntą turėti vieną iš paminėtų asmens tapatybės dokumentų“, – kalba T. Bašarovas.