Naujienų srautas

Tavo LRT2017.11.23 13:13

Euroradijas iškilmingu koncertu Londone švenčia transliacijų 50-metį

LRT.lt 2017.11.23 13:13

1967 metų lapkričio 27 dieną iš Londono, karalienės Elžbietos salės, pirmąsyk BBC radijas kreipėsi į 13 EBU (European Broadcasting Union – Europos transliuotojų sąjunga) narių. Tąsyk įvyko pirmoji istorijoje Euroradijo koncerto transliacija, pradėjusi tarptautinės koncertų sklaidos eteryje istoriją. 2017 metų lapkričio 27-ąją, minint šio įvykio 50-metį, BBC radijas rengia šventinę BBC koncertinio orkestro transliaciją, kurią girdės 44-ių radijo stočių klausytojai 31-oje Europos šalyje, taip pat Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje ir JAV.   

Pirmąjį koncertą prieš 50 metų dirigavo iškilus kompozitorius ir dirigentas Benjaminas Brittenas, tad šventinio koncerto dirigentas Johannesas Wildneris įtraukė į programą B. Britteno „Siuitą anglų liaudies dainų temomis“.

Anuomet buvo atlikta ir Wolfgango Amadeaus Mozarto „Sinfonia Concertante“, kuri skambės ir šįkart, griežiama jaunosios kartos atlikėjų, BBC stipendininkų – amerikiečių smuikininkės Esther Yoo ir norvegų altininko Eivindo Holtsmarko Ringstado. 

Kitas BBC stipendininkas, rusų pianistas Pavelas Kolesnikovas, praėjusią vasarą milijonams Euroradijo klausytojų siūlė išsirinkti vieną iš penkių koncertų fortepijonui ir orkestrui, kurį paskambins jubiliejiniame koncerte.

Rinkimuose dalyvavo ir LRT KLASIKOS radijo stoties klausytojai, balsuodami socialiniuose tinkluose. Nugalėtoju išrinktas ir į šventinio koncerto programą įtrauktas Ludwigo van Beethoveno Penktasis „Imperatoriškasis“ koncertas. 

Specialų  kūrinį „Orfėjo kometa“ šia proga sukūrė bulgarų kilmės BBC kompozitorė-rezidentė Dobrinka Tabakova.

EBU kasmet pasiūlo per 3000 įvairių žanrų koncertų ir operų Euroradijo klausytojams. LRT įstojo į EBU 1993 metais. Pirmoji Euroradijo transliacija iš Vilniaus surengta 1995-aisiais.

Iš viso Lietuvos radijas Euroradijo auditorijai pasiūlė kelias dešimtis lietuvių atlikėjų ir kūrėjų koncertų ir operų bei specialią Euroradijo savaitę „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. 

Šventinio koncerto iš Londono transliacija – pirmadienį, lapkričio 27 dieną, 21.00 val. per radijo programą LRT KLASIKA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi