Naujienų srautas

Tavo LRT2017.11.17 16:29

C. Orbeliano kelias: nuo vunderkindo iki pasaulinės šlovės menininko, dirbančio Lietuvoje

LRT.lt 2017.11.17 16:29

Constantine`as Orbelianas – armėnų kilmės amerikiečių pianistas ir dirigentas, vadovaujantis Maskvos, Kauno orkestrams bei Jerevano operos teatrui, tarptautinių muzikos festivalių sumanytojas bei meno vadovas, „Delos“ įrašų studijos bendrasavininkis, nuolat bendradarbiaujantis su Dmitrijumi Chvorostovskiu, Renee Fleming ir daugeliu kitų žymių menininkų. Sekmadienio vakarą jis – LRT KULTŪROS laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“.

„Kai žmogus tete-a tete dirba ir bendrauja su G. Verdi, G. Puccini, P. Čaikovskiu, R. Wagneriu, S. Rachmaninovu ar kitu genijumi, tai – didžiulė likimo dovana“, – apie galimybę prisiliesti ir interpretuoti didžiuosius muzikus išskirtiniame pokalbyje sako C. Orbelianas, nuo 2013-ųjų – Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas.

„Dramatiška C. Orbeliano šeimos istorija kupina netikėčiausių posūkių – karo ir represijų išdraskyta šeima yra lyg naujųjų laikų tautų kraustymosi atspindys: apsukę pasaulį grįžta prie savo šaknų, kur motinos žodžiai ir vaikystės giliausi jausmai prisideda prie žmogiškojo triumfo. Maestro, gyvendamas tarp įvairių bendruomenių, randa ir pasitelkia išskirtinę jų energiją ir geriausias savybes – visa tai dėl savo gyvenimo“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja, garsi Lietuvos operos solistė N. Kazlaus.

Kodėl pianistai ir smuikininkai rečiausiai serga senatvine skleroze, kodėl vaikams reikia W. A. Mozarto? Apie visa tai – dviejų muzikų pokalbyje jau šį sekmadienį, lapkričio 19 d. 21.15 val. per LRT KULTŪRĄ. Jame C. Orbelianas prisimins ir pirmąjį honorarą, gautą šešerių, papasakos apie glaudžias šaknis su Lietuva bei įsigytą prabangų Andropovo butą kaip kompensaciją už šeimos patirtas kančias.

Dirigentas netrukus susitiks su vilniečiais kasmetiniame N. Kazlaus rengiamame šventiniame gala koncerte „Klasikos ir roko šventė“ gruodžio 9 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Kartu koncertuos ir kitas laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ herojus, smuiko virtuozas is JAV Alexanderis Markovas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą