Tavo LRT

2017.11.15 13:59

Premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą – ir LRT laidų autoriui

ELTA 2017.11.15 13:59

Tautinių mažumų departamente prie vyriausybės išrinkti Premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laimėtojai. Šiemet konkursui buvo pateikti 37 darbai: televizijos laidos, straipsniai ir interviu.

Komisijos sprendimu premija lygiomis dalimis padalinta žurnalistui, redaktoriui, kino kūrėjui Vitalijui Karakorskiui už originalumą ir netikėtų Lietuvoje gyvenančių tautų sąlyčio taškų atradimą kuriant televizijos laidą „J. Basanavičius ir Lietuvos žydai (Daktaro J. Basanavičiaus mirties 90-osioms metinėms atminti)“ ir žurnalistui, TV laidų redaktoriui Siarhejui Haurylenkai už išskirtinį dėmesį Lietuvos tautinių mažumų kultūrai ir baltarusių kalbos puoselėjimą kuriant per LRT KULTŪROS kanalą rodomą kultūros ir istorijos televizijos laidų ciklą „Kultūrų kryžkelė. Vilniaus sąsiuvinis“.

Atminimo dovana – departamento vardiniu laikrodžiu už kokybišką žurnalistiką ir informacijos apie Lietuvos tautines mažumas sklaidą regionuose apdovanojama leidinio „Alytaus naujienos“ žurnalistė Aldona Kudzienė.

Premijos konkurso dalyviams bus įteiktos lapkričio 16 dieną Seime vyksiančiame Tolerancijos dienos minėjime.

Iškilmėse dalyvaus renginio globėjas – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone, Lietuvos politikai ir tautinių bendrijų atstovai.

Renginio metu bus pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus vienijant daugiatautę Lietuvą ir kuriant nediskriminacinę aplinką. Apdovanojimai ir padėkos raštai bus įteikti Lietuvos tautinių bendrijų atstovams, tautinių mažumų tematika besidomintiems akademinės bendruomenės atstovams, švietimo darbuotojams, žurnalistams, ypatingą dėmesį savo miesto ar rajono tautinėms bendruomenėms skyrusių savivaldybių atstovams, tarpkultūrinį dialogą plėtojantiems visuomenininkams ir diplomatams.