Tavo LRT

2017.11.09 18:20

A. Valinskas įspėja tėvus: tai žlugdo vaikų mąstymą

LRT.lt 2017.11.09 18:20

„Galiu pripažinti, aš pats buvau labai padykęs, tai ir mano sūnūs „velnių priėdę“, – laidos „Beatos virtuvė“ vedėjai pasakoja TV laidų vedėjas ir prodiuseris Arūnas Valinskas, – juos auklėjau gana griežtai, mano reikalavimas buvo, kad jie mokytųsi. Jei kažkaip nusižengdavo ar neatlikdavo darbo, gaudavo papildomų užduočių, tarkim, per savaitę išmokti visą periodinę cheminių elementų lentelę.“ Ar Inga Valinskienė pritarė tokiam auklėjimui? „Aš būdavau prokuroras, o Inga – advokatė“, – juokiasi laidos svečias.

Tiesa, žinomas šou verslo atstovas reiklus ne tik sūnums, bet ir sau – kasdien lavina protą, skaito knygas, nes pats galvoja klausimus visiems savo vedamiems TV žaidimams. Beatai pasmalsavus, ką gi reikia valgyti, kad protas būtų toks aštrus, A. Valinskas ne tik papasakojo, kaip „maitina“ smegenis, bet ir patarė tėvams kuo vėliau leisti vaikams naudotis kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais, nes, pasak jo, „tai žlugdo bet kokį literatūrinį mąstymą“. 

Jis pats kaip pagrindinę savo sėkmės priežastį įvardija būtent knygų skaitymą. „Knygų neskaitymas atima iš žmogaus daugybę galimybių. Ir geriausias pavyzdys čia – su knyga sėdintys, o ne telefonuose paskendę tėvai“, – pasakoja A. Valinskas. 

Naujausioje laidoje „Beatos virtuvė“ – apie tai, kuo gi A. Valinskas „maitina“ savo auksinį protą ir kokius nuostabiausius jo prisiminimus slepia laiškai žmonai Ingai. Patiekalai, tinkantys ir savaitgaliui, ir kasdienai: gardūs kukuliai su bulvių ir moliūgų koše, perlinių kruopų salotos ir burnoje tirpstantis duonos, varškės ir obuolienės pudingas. Be to – gydytojos endobiogenikės patarimai, kaip rudenį išsaugoti sveikatą, bei reportažas apie ūkininkes, kurios nepaiso žodžio „neįmanoma“ ir Lietuvoje augina aštrias egzotiškas paprikas.

„Beatos virtuvė“ – jau šį penktadienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėja – Beata Nicholson.