Tavo LRT

2017.11.15 11:01

G. Liaudanskas-Svaras: tai ne idėja Lietuvai, tai labiau idėja sau

Monika Visockytė, LRT.lt2017.11.15 11:01

„Pabrėšiu, kad tai nėra idėja Lietuvai, bet greičiausiai milijardine dalele veikia Lietuvos gerovę. [...] Būti pavyzdžiu ir tokiu žmogumi, į kurį norėtų būti panašūs paties vaikai, būti pavyzdžiu kitiems. Tai galėtų būti kiekvieno žmogaus savęs vertinimo kriterijus arba motyvacija, kuri verstų priimti arba nepriimti tam tikrų sprendimų“, – sako grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, pasidalinęs mintimi, kuri, atlikėjo manymu, pasitarnauja kiekvienam, o kartu prisideda ir kuriant geresnę šalį.

Paklaustas, ar sutiktų pasidalinti savo „Idėja Lietuvai“, atlikėjas G. Liaudanskas-Svaras sako tokia idėja laikantis konkretų, siauro profilio projektą, apibrėžtą darbą, kurį būtų galima įgyvendinti. Atlikėjas teigia tokios idėjos neturintis, tačiau pasidalino žmogiškąja idėja, kuri, jo manymu, prisideda ir kuriant geresnę šalį.

„Pabrėšiu, kad tai nėra idėja Lietuvai, bet greičiausiai milijardine dalele veikia Lietuvos bendrąją gerovę. [...] Būti pavyzdžiu ir tokiu žmogumi, į kurį norėtų būti panašūs paties vaikai, būti pavyzdžiu kitiems. Tai galėtų būti kiekvieno žmogaus savęs vertinimo kriterijus arba motyvacija, kuri verstų priimti arba nepriimti tam tikrų sprendimų. Jei mąstysime, kad tai, ką darome, turi įtakos ir veikia ne tik mus pačius, bet ir artimuosius, galbūt truputėlį atsakingiau žiūrėsime į savo ir į tų žmonių gyvenimą. Viskas, ką darai, priklauso tik nuo tavęs, bet veikia ne tik tave“, – sako G. Liaudanskas-Svaras.

Atlikėjas mano, kad į junginį būti pavyzdžiu kiekvienas mūsų talpina skirtingus dalykus. Grupės „G&G Sindikatas“ lyderiui į tai telpa, jo teigimu, elementarūs dalykai: paprastumas, gerumas, nuoširdumas.

„Būti žmogumi, su kuriuo kiti nori būti ir su kuriuo kitiems gera, – viskas, daugiau nieko ir nereikia. Tada pavyksta sklandžiai bendrauti, kyla mažiau problemų, ir pats kitaip žiūri į pasaulį. Kitiems su tavimi lengviau ir tau su kitais lengviau. Išsisprendžia daug problemų, tiksliau sakant, daugybė problemų apskritai nesusidaro, nes didžioji dalis mūsų bėdų kyla dėl bendravimo: iš nesikalbėjimo, nesusikalbėjimo, nesupratimo“, – sako G. Liaudanskas-Svaras.

Išsakydamas savo nuomonę apie projektą, skirtą surasti naudingiausias, gerovę ir augimą šalyje skatinančias idėjas, atlikėjas G. Liaudanskas-Svaras teigia, kad gyvename projektų laikais. Vyksta vienas projektas po kito, pristatoma iniciatyva po iniciatyvos, tačiau realių dalykų ir matomų darbų stinga.

„Sugalvoti idėją, kuri realiai galėtų ką nors pakeisti, sudėtinga, o įgyvendinti visus planus, kuriuos kartais sau prisifantazuojame, kaip taisyklė, dar sudėtingiau. Duok Dieve, kad nors trys idėjos būtų realiai įgyvendintos, o ne eilinį kartą išgirstume: žiauriai gera idėja, bet niekas jos nefinansavo. Labai dažnu atveju rimtos idėjos reikalauja daug darbo ir resursų. Esu nusistatęs prieš formalius projektus. Gerai, jie skirti dėl bendro pozityvo ir dėl geros auros, šviesos, bet jeigu darome projektą, kuriame gvildename idėją, matote, bijau, kad tai tik ir pasibaigs idėja Lietuvai. Darbai, kuriais virs idėjos, bus jų įvertinimas. Jeigu tai įvyks, tada plosiu ir sakysiu, kad tai buvo puiks projektas“, – teigia G. Liaudanskas-Svaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt