Naujienų srautas

Tavo LRT2017.11.15 11:00

J. Navickaitės idėja Lietuvai: jaunajai kartai ją įgyvendinti bus lengviau

LRT TELEVIZIJOS žurnalistės ir prodiuserės Justės Navickaitės idėja paprasta – tik šio to atsisakyti. Vis dėlto, moteris mano, tai įgyvendinti paprasta nebus. 

„Valstybės šimtmečio proga galėtume susiimti ir bent jau keletą dienų per metus atsikratyti nepilnavertiškumo komplekso, nes, kalbant su žmonėmis, labiausiai mane erzina požiūris, kad mes tokie maži, tokie nereikšmingi, kad va, kaip gyvena kitos šalys, kokie protingi, geri, talentingi, o mes tai tokie vargšai. Aš visiškai nesutinku. Man atrodo, kad lietuviai ir darbštūs, ir protingi, ir talentingi, tik patys to nepripažįsta ir patys save menkina daug labiau, negu juos menkina kiti“, – įsitikinusi J. Navickaitė.  

LRT žurnalistei norėtųsi, kad sugebėtume ir Lietuvą, ir tai, kad esame lietuviai, įvertinti ne tik per valstybines šventes, ar kai mūsų sportininkai parveža kokių didelių pasiekimų. „Kad pradėtume pagaliau džiaugtis ir nustotume patys save kažkaip menkinti ir mažinti, nes tikrai nesame tokie maži“, – pastebi ji.  

Vis dėlto, pašnekovė mano, kad šią idėją įgyvendinti nėra jau taip paprasta ir tam reikia laiko. Jos teigimu, didžiausias pokytis gali įvykti besikeičiant kartoms, nes, jos įsitikinimu, šiuo metu mokykloje besimokantis ar ją baigiantis jaunimas – kitoks.

„Jie turi visai kitą požiūrį, jie yra daug atviresni, daug labiau savimi pasitikintys. Mūsų tėvai ir seneliai turi sovietmečio paliktą priespaudos momentą ir su jais tikrai yra daug sunkiau. Tačiau, man atrodo, kad tie patys tėvai, auklėdami vaikus, gali jiems įteigti: na ir kas, kad maža ta šalis, na, ir kas, kad palyginti jauna, ji nėra bloga“, – kalba J. Navickaitė. 

Pašnekovė ir pati tikina visuomet besistengianti išlaikyti pozityvumą. „Kai žmonės sako, kad Lietuvoje yra blogai gyventi, aš puolu ginčytis ir sakau, kad man Lietuvoje gyventi yra labai gera ir aš niekur iš čia nenoriu. Turbūt, kaip ir visose šalyse, jeigu dirbi, stengiesi, jeigu nori ir kažkaip save nuteiki, irgi gali gyventi labai gerai, tai – labiau vidinis nusistatymas. Žinoma, kad problemų yra, dėl to niekas net nesiginčija, jų yra visur, bet svarbus nusiteikimas“, – mano žurnalistė. Nors jos darbas neleidžia matyti tik gražių dalykų, tikina besikoncentruojanti tik į pozityviuosius. 

Paklausta, dėl ko jai pačiai gera gyventi savo gimtinėje, moteris pirmiausiai kalba apie gamtą. „Labai mėgstu keliauti. Gal kartais galvoji, kad kraštovaizdyje trūksta dalykų, kuriuos gali pamatyti kitose šalyse, bet man yra labai graži Lietuvos gamta. Esu nuo Nemuno pusės ir kai Panemuniais važiuoju namo, kiekvieną kartą, nesvarbu, kad tuo keliu važiuoju jau 10 metų, jis man vis tiek yra be galo gražus. Man gražus Nemunas, kalnai ir šlaitai ir viskas be galo artima“, – sako pašnekovė.  

Ne mažiau jai patinka ir ją supantys aplinkiniai. „Nors ir pakritikavau, man patinka žmonės, nes jie nuoširdūs. Gal gyvendami mieste esame labiau nutolę vienas nuo kito, bet, jeigu nuvažiuoji į mažesnius miestelius, žmonės yra pakankamai artimi, jie pažįsta vieni kitus, žino vieni kitų istorijas, domisi, vis dar eina vieni pas kitus į svečius, ko miesto tempas mums jau kartais nebeleidžia“, – pastebi ji. 

J. Navickaitės žodžiais, projektas „Idėja Lietuvai“ kiekvieną iš mūsų priverčia pagalvoti. „Tai yra puiki proga paanalizuoti, pagalvoti ne tik apie blogus dalykus, bet ir pozityvius, graži proga pasikalbėti, ko mes dažnai nepadarome. Žinoma, labai įdomu, kiek tų idėjų seksis įgyvendinti ir kas iš to išeis. Labai laukiu vėlesnių etapų ir rezultatų, bet manau, kad tai – puiki iniciatyva“, – sako LRT žurnalistė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą