Tavo LRT

2017.11.07 11:39

„Dainuoju Lietuvą“: kurią lietuvių atlikėją dainuoti kvietė A. Bocelli?

Monika Visockytė, LRT.lt 2017.11.07 11:39

„Šią dainą reikia sugebėti atlikti. Noriu pasakyti komplimentus Girmantei. Tai atlikėja, turinti nuostabų balsą. Kai prieš kelerius metus į Lietuvą atvažiavo Andrea Bocelli, jis labai norėjo padainuoti scenoje su lietuvių dainininke [...] ir jis išsirinko būtent Girmantę. Duetas neįvyko tik dėl techninių kliūčių“, – LRT TELEVIZIJOS projekte „Dainuoju Lietuvą“ gerų žodžių atlikėjai G. Vaitkutei negailėjo muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Pirmadienio vakarą netrūko ne tik skambių ir populiarių dainų, bet ir ypatingų progų bei sveikinimų.

Muzikiniame projekte atlikėjams akompanavo Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kuriam diriguoja Modestas Barkauskas, kartu su LRT ritmo grupe. Atlikėjus vertino etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, muzikos apžvalgininkas R. Zilnys ir aktorius Mantas Stonkus.

Pirmadienio vakarą vykęs filmavimas prasidėjo nuo gimtadieninių sveikinimų žinomam Lietuvos atlikėjui ir prodiuseriui Deivydui Zvonkui.

„Lygiai prieš 40 metų gimė Lietuvai nusipelnęs žmogus, be kurio nevyktų šis muzikinis projektas, tai – D. Zvonkus“, – sveikino projekto vedėjas Andrius Rožickas.

Pirmoji nuskambėjo šilta ir įkvepianti Manto Jankavičiaus daina „Gyvenam kartą“. Atlikėjas taip pat buvo pasveikintas su ypatinga proga.

Muzikos apžvalgininkas R. Zilnys žavėjosi šio atlikėjo profesiniu augimu. Taip pat atskleidė, kad nuolatos ragina M. Jankavičių dalyvauti „Eurovizijos“ konkurso atrankoje.

„Žavu matyti, kaip jis auga scenoje. Jis ir kine, ir miuzikluose dainuoja, labai gerai šoka. Žmogus – su didžiuliu talentu. Neduodu jam ramybės kiekvienais metais, esu visiškai įsitikinęs, kad jam reikia eiti į „Euroviziją“. „Gyvenam kartą“ yra viena naujausių dainų šio projekto šimtuke. Tai jau daug ką pasako apie šį kūrinį, jis vertas čia būti“, – teigia R. Zilnys.

Muzikos apžvalgininkas taip pat pasveikino atlikėją tapus šviežiai iškeptu daugiavaikiu tėčiu.

Su puikiu pasirodymu atlikėją sveikino ir bendravardis aktorius M. Stonkus. Aktorius juokavo, kad, išgirdęs šią puikiai nuteikiančią dainą, jis žino, koks nuo šiol bus jo žadintuvo skambėjimo tonas.

„Ačiū už šią dainą, smagu, kad ji nuskambėjo laidos pradžioje ir uždavė tokį gerą toną. Esate pavyzdys visiems artistams. Esate pavyzdys, kaip reikia atrodyti, elgtis, profesionaliai atlikti savo darbą, dainuoti ir žinoti, ką dainuoji. Labai jus myliu. [...] Be to, supratau, koks bus mano žadintuvo tonas! Kasryt man skambės pozityvūs žodžiai „Reikia gyventi dabar“ – keliamės ir einam į darbą“, – su šypsena kalba aktorius.

Antrasis su kūriniu „Dalužė“ pasirodė dainininkas Gytis Paškevičius. Beje, ši visiems puikiai žinoma daina šįkart skambėjo naujai – regio stiliumi.

„Norėjosi, kad daina įneštų kitokio vėjo, dėl to pateikėme kitą jos aranžuotę“, – sako G. Paškevičius

R. Zilnys atskleidė žinanatis, kad G. Paškevičiaus santykis su šiuo kūriniu – sudėtingas.

„Žinau, kad jo santykiai su šiuo kūriniu sudėtingi. Sykį girdėjau, kaip Gytis koncertavo, jis sugrojo viena kūrinį, kitą ir iš salės pasigirdo šūkavimai: „Dalužė“. Gytis tramdėsi, sakė: „Gal baikit“, bet galiausiai pagrojo. Žinau, kad šią dainą jis mielai išleistų atostogų. Beje, daina įgavo naują skambesį, kai prezidente buvo išrinkta Dalia Grybauskaitė“, – juokauja R. Zilnys.

M. Stonkus teigė, kad šį kūrinį yra girdėjęs 1000 kartų įvairiose situacijose.

„Kaip bent viena šventė Lietuvoje bus be G. Paškevičiaus dainų? Šis kūrinys ne tik apjungia jauną ir seną kartą. Atkreipiau dėmesį, kad jei šventė įsismarkuoja ir kas nors pradeda raitotis rankoves,  žmonėms tereikia išgirsti „Dalužę“ ir visi nurimsta“, – yra pastebėjęs aktorius.

Grupė „El Fuego“ atliko kūrinį „Dieve, laimink Lietuvą“. Komisijos narė Z. Kelmickaitė, išgirdusi kūrinį sakė, kad ši daina yra geriausias įrodymas, kad turime iškilmingų ir gražių kūrinių apie Lietuvą.

R. Zilnys kalbėjo, kad tai yra svarbi, graži ir didinga daina.

„Šią dainą sukūrė Gintautas Abarius ir Gintaras Zdebskis. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip šis kūrinys atsirado. Pasirodo, pačios gražiausios dainos gimsta labai paprastai. Ši daina buvo sukurta Lietuvos televizijos prašymu. Anot G. Zdebskio, laiko kūrybai buvo mažai – dvi popietės. Kaip jis sakė: „Sėdome ir parašėme. Atkreipkite dėmesį, kad antras posmas kartojasi kelis kartus, nes paprasčiausiai pritrūkome laiko“, – pasakoja R. Zilnys.

Vakaro metu taip pat nuskambėjo kūrinys „Tu ateik į pasimatymą“, kurį atliko dainininkai Erica Jennings ir Rafailas Karpis.

Z. Kelmickaitė pastebėjo, kad šį kūrinį atgaivino būtent E. Jennings su Jurgiu Didžiuliu.

„Pagalvojau, kaip gerai sugalvojo – nufilmavo „Neringos“ kavinėje. Prisiminiau, kaip tada „Neringoje“ pabendraudavome ir paragaudavome tokio suomiško spanguolių likerio. Tai buvo laikas, kai išties žmonės į „Neringą“ ateidavo su noru pašokti. Puiki ir graži daina, tik man pritrūko J. Didžiulio“, – kalba Z. Kelmickaitė.

Kūrinį „Širdele mano“, kurį naujam gyvenimui buvo prikėlęs šviesaus atminimo kūrėjas Vytautas Kernagis, šįvakar atliko aktorius Vidas Petkevičius.

Muzikos apžvalgininkas R. Zilnys pastebėjo, kad tam, jog suprastum šią dainą, turi būti daug gyvenime matęs. Su tuo sutiko ir M. Stonkus.

„Sutinku su R. Zilnio žodžiais, vaikystėje, kai išgirsdavau šį kūrinį, galvodavau: „Dieve, ar gali būti dar liūdnesnė daina?“ Dabar klausau ir galvoju: „Kokia graži ši daina“. Ir dar galvoju: „Sensu ir aš“, – sako M. Stonkus.

Grupė „Rondo“ atliko kūrinį „Tau“, pirmą kartą suskambusį 1989-aisiais.

Paklaustas, ar „Rondo“ būtų galima įvardyti kaip vieną įtakingiausių Lietuvos grupių, R. Zilnys teigė, kad Aleksandras Ivanauskas – Fara tokių apibūdinimų nemėgsta.

„Kad ši grupė yra viena populiariausių per pastaruosius kelis dešimtmečius – tikrai taip. Man buvo dešimt metų, kai atsirado ši daina ir dabar net sunku įsivaizduoti, koks milžiniškas buvo šios dainos populiarumas. Tai iš tiesų buvo superhitas“, – kalba R. Zilnys.

„Jurgos ariją“ iš miuziklo „Velnio nuotaka“ atliko G. Vaitkutė.

R. Zilnys kalbėjo, kad „Velnio nuotaka“ – be galo gražus miuziklas, kurį, galbūt, ir vėl kas nors nuspręs neužilgo atgaivinti.

„Esu tikras, kad praėjus keliems metams šį miuziklą kas nors ir vėl atgaivins. Miuzikle yra bent trys ar keturios arijos, kurias tik pradėk niūnuoti ir žmogus tikrai pasakys, kokia tai daina. Šis kūrinys, kaip sakė M. Stonkus, daug kam siejasi su pirmąja erotine scena Lietuvos kino istorijoje. Tačiau šią dainą reikia sugebėti atlikti ir noriu pasakyti komplimentus Girmantei, tai atlikėja, kuri turi nuostabų balsą. Kai prieš porą metų į Lietuvą atvažiavo Andrea Bocelli, jis labai norėjo padainuoti scenoje su lietuvių dainininke [...] ir jis išsirinko būtent Girmantę. Duetas neįvyko tik dėl techninių kliūčių“, – kalba R. Zilnys.

Jau ne pirmą šeštadienį „Dainuoju Lietuvą“ projekte skambės atlikėjo Andriaus Mamontovo arba grupės „Foje“ dainos. Vieną jų – „Meilės niekada nebus per daug“ atliko Kazimieras Likša – užkietėjęs „Foje“ fanas.

„Pažiūrėkite, su kokiu įniršiu jis dainavo šią dainą – nieko negali pridurti, net Z. Kelmickaitė čia nutyla“ – sako komisijos narė Z. Kelmickaitė.

„Šioje dainoje pastebėjau vieną dalyką, kad buvo tokia eilutė: „Tas momentas vienas vienintelis, tam jis ir duotas“. Ar gali būti, kad mūsų kitas estrados klasikas labai mėgsta skolintis iš Andriaus? [...] Kazimieras šiandien pasiskolino visą Andriaus išvaizdą – jūs puikiai atlikote Andriaus dublerio darbą“, – kalba M. Stonkus.

Gabrielius Vagelis atliko kompozitoriaus Alvydo Jegelevičiaus dainą „Pirmosios gėlės“.

„Kai skambėdavo ši daina, Dieve, kaip ji įkrisdavo į ausį – net zvimdavo. Tai labai graži daina. O dar gražiau – pažiūrėkite, koks gražus vyrukas. Tai jau kita karta, kuri perdainuoja šią dainą, ir daina jau kitokia. Aš už ją balsuočiau“, – sako Z. Kelmickaitė.

Energingą ir visiems gerai žinomą kūrinį „Vėl švieski“ interpretavo aktorius Rokas Petrauskas.

„Labai trūksta elegantiškojo Stasio Povilaičio. R. Petrauskas viską neblogai atliko, nieko neprikiši, bet kartais būna atlikėjų, kuriuos prisimeni labai, labai ilgai. Taip yra su Stasiu, mes jį vis dar prisimename“, – teigia Z. Kelmickaitė.

„Dainuoju Lietuvą“ – jau šį šeštadienį, 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.