Tavo LRT

2017.11.02 15:17

LRT – iš Kinijos: pamatykite, kaip vietiniai kalba ir dainuoja lietuviškai

LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Ieva Žigaitė kartu su kolega Algirdu Acu ir operatoriumi Raimundu Razvadausku 10 dienų lankėsi Kinijoje, kur užfiksavo tai, kuo vietiniai labai didžiuojasi – savo kultūros gaivinimą bei susidomėjimą lietuvių kalba. LRT TELEVIZIJOJE bus parodytas dešimties pasakojimų ciklas apie kontrastų šalį – Kiniją.

Teigiama, kad per valdžios pokyčius, konfliktus, senos ir unikalios Kinijos kultūros išliko ne tiek, kiek galėjo.

„Kinai nori parodyti pasauliui, kad ženklas „Pagaminta Kinijoje“ nesiasocijuoja su pigumu ar nekokybe. Jie nori parodyti, kad senieji dalykai yra labai vertingi, pagaminti rankomis, ir yra labai aukštos kokybės. Kinai puikiai mato, kad Vakarų pasaulis tuo domisi, tad stengiasi tai išnaudoti ir labai norėjo tai parodyti Lietuvai“, – sako LRT TELEVIZIJOS žurnalistė I. Žigaitė.

Pirmieji reportažai iš Kinijos atskleis ir netikėtų detalių – LRT žurnalistai pristato kinų studentus, kurie mokosi lietuvių kalbos. Prieš 8 metus į Kiniją nuvykęs kalbininkas Rokas Liutkevičius mokė vietinius lietuvių kalbos, o prestižiniame Pekino užsienio studijų universitete šiemet įsteigta Lietuvių kalbos katedra, kurioje lietuvių kalbos mokosi pirmieji kinai.

Reportažą apie kinus, studijuojančius lietuvių kalbą ir įspūdžius iš egzotiškosios Kinijos pamatykite įraše.