Tavo LRT

2017.10.30 19:30

A. Plaipaitė atskleidžia, kokį naują muzikos instrumentą norėtų prisijaukinti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.30 19:30

Grotų vienu instrumentu ar kitu, dainuotų, eitų į koncertus, ar tiesiog klausytųsi patinkančio kūrinio – muzika yra pirmas dalykas, apie kurį LRT RADIJO žurnalistė Aistė Plaipaitė pagalvoja vos baigusi darbus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ji atskleidžia, kokiam pomėgiui dabar teikia daugiausiai laiko ir kokiu nauju instrumentu norėtų išmokti groti.

Žurnalistė sako, kad muzika yra jos pagrindinis pomėgis. Nuo skudučių iki gitaros – ji groja daugybe instrumentų. Dar vaikystėje pamilusi muziką, šio hobio neapleidžia iki šiol.

„Po darbų, po visos dienos pirmas dalykas, kurio imčiausi, būtų muzika. Gročiau vienu instrumentu ar kitu, dainuočiau, eičiau į koncertus, ar klausyčiausi –  tai bus pirmas dalykas, ką darysiu“, – sako A. Plaipaitė.

Pirmasis Aistės koncertas įvyko per tėvo dieną, kai jai buvo 5-eri. Nuo tada ji mokėsi groti fortepijonu, kanklėmis, akordeonu ir gitara.

„Mokykloje turbūt dainavau visais įmanomais formatais: chore, ansamblyje, duetu, tercetu, kvartetu ir solo. Man atrodo, kad viską esu išbandžiusi“, – patikina A. Plaipaitė.

Nors groja ne vienu instrumentu, dabar Aistės gyvenime didelę dalį užima choras, jį žurnalistė lanko du kartus per savaitę. Anot jos, repeticijos padeda pamiršti kasdienius rūpesčius ir pailsėti.

„Jei turi kažkokių rūpesčių arba darbe yra užduočių, kurias turi padaryti, ar kas nors ką nors pasako ir yra kažkokių negerų išgyvenimų ir jausmų – ko tik mes neturime visi, tai atėjusi į repeticiją, tas dvi valandas neturiu laiko kada galvoti ir bent tada pabėgu, atsiriboju. Kai repeticija baigiasi ir kai vėl viskas sugrįžta, tai po pertraukos galiu truputį šviesesne galva į tuos dalykus pažiūrėti“, – sako A. Plaipaitė.

Neseniai A. Plaipaitė įrašė „Partizanų baladę“ pagal Kazio Bradūno eiles. Ji sako, kad labiausiai mėgsta dainuoti tai, kas jai tinka.

„Man atrodo, kad man tinka dainuoti lietuviškas dainas, patriotinio pobūdžio, bet ne tik jas, taip pat ir liaudies. Geriausiai jaučiuosi atlikdama tokias dainas“, – teigia žurnalistė.

Suderinti darbą su pomėgiu nėra sunku, LRT RADIJO žurnalistė sako, kad muzika netgi padeda dirbti, surasti tinkamas intonacijas skaitant žinias.

„Visada užkliūva, kai girdžiu, kad žmonės skaito kaip robotai: vienodai pabaigdami kiekvieną sakinį, visiškai neatsižvelgdami į žinios turinį, ir save dėl to taip pat labai stebiu. Tai nereiškia, kad, jei žinia linksmesnė, tai tu turi skaityti labai linksmai. Ne, bet minimaliai. Tai labai subtilūs dalykai, plonybės. Man atrodo, kad klausa padeda atrasti būdą, kaip panaudoti balsą, skaitant konkrečią žinią“, – mano A. Plaipaitė.

Dabar Aistė sako norinti prisijaukinti naują instrumentą – būgnus. Taip ilgą jau įvaldytų instrumentų sąrašą papildytų dar vienas pavadinimas ir skambesys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.