Tavo LRT

2017.10.30 16:16

D. Grybauskaitė per vizitą JAE tikisi pasiekti daug gerų rezultatų Lietuvai

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.10.30 16:16

Per oficialų vizitą Jungtiniuose Arabų Emyratuose bus ne tik paminėtas diplomatinių santykių 25-metis, bet ir sprendžiami ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo, papildomų rinkų Lietuvos verslui atvėrimo klausimai, kalbama apie mūsų prekybinių pozicijų pasaulyje stiprinimą, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„JAE yra prekybos, logistikos, informacinių technologijų centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus, ir tai vienas svarbesnių mūsų partnerių Artimuosiuose Rytuose, glaudžiai bendradarbiaujantis tiek su NATO šalimis, tiek su JAV“, – kalba šalies vadovė.

Be to, priduria ji, vizitas dvišalis, o kadangi jame bus sprendžiami ir Lietuvai svarbūs klausimai, kartu vyksta du Lietuvos ministrai – užsienio reikalų ir energetikos, bei Lietuvos verslo delegacija.

Pasak D. Grybauskaitės, svarbu, kad verslo ryšius padėtų stiprinti valstybės vadovai, nes tik tai užtikrins ir atvers duris Lietuvos verslui: „Mėginsime išspręsti dalykus, svarbius ir mūsų ekonominiam bendradarbiavimui, ir mūsų verslui. Vienas dalykų – galutinis eksporto sertifikatų lietuviškai mėsai ir kiaušiniams suderinimas. Taip pat verslo forumas Dubajuje, kurį atidarysiu. Ten dalyvaus ir JAE, ir Lietuvos verslo atstovai.“

Šalies vadovė teigia, kad vizito metu bus pasirašytos trys bendradarbiavimo sutartys. „Ekonominio ir techninio bendradarbiavimo sutartis apims prekybą, investicijas, mokslą, žemės ūkį, turizmą. Bus įsteigta bendradarbiavimo komisija. Antroji sutartis – verslo bendradarbiavimo skatinimo memorandumas. Trečiasis bus energetikos memorandumas dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos srityje“, – aiškina D. Grybauskaitė.

Prezidentė sako, kad pasirašyti sutartis išties naudinga: „Mėginsime bendradarbiauti šiose srityse ir mano vizitu dar labiau įtvirtinsime Lietuvos vardą, pozicijas ir verslo interesus. Svarbu ir tai, kad bus atidarytas verslo forumas, nes jame atstovaus Lietuvos IT, maisto pakuočių įmonių atstovai. Tuo domisi JAE verslas.“

D. Grybauskaitė priduria, kad yra sėkmingų pavyzdžių, rodančių, prie ko prisidėjo Lietuva. „JAE policijai GPS sistemas įdiegė Lietuvos įmonė. Ledais „Dione“ jau galima pasivaišinti ir Dubajuje, o baldų įmonė „Narbutas“ per trejus metus net 300 proc. padidino savo pardavimus. Taigi matome, kad verslas į tas šalis jau įžengęs, bet tam, kad galima būtų jaustis tvirčiau, turėti leidimus ir užtikrintai vystyti verslus ir prekybą, tokie vizitai būtini“, – teigia prezidentė.

D. Grybauskaitė tikina susitiksianti ir su lietuviais, dirbančiais JAE: „Mėginsime kartu atidaryti lietuvių verslo asociaciją. Daugiau nei 900 lietuvių ten dirba labai aukštos kvalifikacijos ir gerai apmokamą darbą, yra vertinami. Tai bus proga pabendrauti. Taigi vizitas bus trumpas, bet intensyvus. Tikiuosi, kad bus pasiekta daug gerų Lietuvai rezultatų.“