Naujienų srautas

Tavo LRT2017.10.24 19:21

Iš emigracijos Airijoje į gimtinę sugrįžęs lietuvis: pavargau vergauti pinigams

LRT.lt 2017.10.24 19:21

Antradienio vakarą LRT laidoje „Emigrantai“ – iš emigracijos į Lietuvą sugrįžusio Kęstučio Naravo istorija. Dvyliką metų Airijoje gyvenęs vyras atgal į Lietuvą pasuko kardinaliai pakeitęs gyvenimo būdą ir mąstymą. „Pavargau vergauti pinigams“, – sakys Kęstutis, supratęs, kad visai ne turtai žmones daro laimingais. Sveikata ir artimieji šalia – tikrosios vertybės, ne kartą laidoje pakartos šis vyras.

Visą gyvenimą save Kęstutis vadino patriotu, todėl priimti sprendimą išvykti į Airiją jam buvo labai skaudu ir nelengva. Tačiau tada atrodė, kad be didelių pinigų gyvenime nebus laimės. Ne dėl savęs, bet dėl buvusios žmonos ir vaikų. K. Naravas tikins, jog darbo žmones emigracijoje myli, ypač jeigu jie dirba daug ir sukandę dantis nesiskundžia viršvalandžiais: „Iš darbdavio daug reikalauti negali, užtat jam turi leisti diktuoti taisykles.“

Nors Airiją prisijaukino, Kęstutis taip jos niekada ir nepamilo. Kaip dabar tikina – jam visada reikėjo dingsties, kad iš ten galėtų išvažiuoti. „Nesitikėjau, kad tokia diena ateis, bet ji atėjo“, – prisipažins jis. Deja, viskas įvyko labai skaudžiomis aplinkybėmis: „Darėsi vis sunkiau dirbti, tiek daug nebeuždirbdavau krizės metu ir po jos. Bet pagrindinis dalykas buvo skyrybos. Po jų jau nebeliko prasmės pasilikti.“

Iki šiol K. Naravas nesuprato, kas gi nutiko buvusiai žmonai, kad ji nusprendė sugriauti jų bendrą šeimą. Pasak vyro, negailėjo jai ir dėmesio, ir pinigų.  „Emigravome, kad šeima sutvirtėtų ir turėtų rimtą pagrindą po kojomis, tačiau viskas įvyko atvirkščiai“, – sakys jis. Skyrybos Kęstutį privertė tapti visiškai kitokiu žmogumi. Jis ėmė galvoti apie tuos dalykus, apie kuriuos niekada nesusimastydavo. Vyras ėmė dėlioti visai naują gyvenimo planą.

Iš emigracijos Airijoje sugrįžęs K. Naravas šiuo metu gyvena tarp Vilniaus ir Molėtų. Naujieji vyro ir jo dabartinės mylimosios namai pastatyti iš molio. Juose nėra jokių miesto žmogui įprastų patogumų – kanalizacijos, pastovios elektros ar šildymo. Pabėgti nuo įprasto pasaulio ir daugybės patogumų iš pradžių Kęstučiui buvo sudėtingas išbandymas, tačiau ilgainiui jis apsiprato ir pajuto, kad taip geriau. 

Sugrįžusio emigranto K. Naravo istorija laidoje „Emigrantai“ – jau šį antradienio vakarą, 19:30 per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą