Tavo LRT

2017.10.23 17:50

„Didžiosios iliuzijos“ – naujas Š. Nako eseistikos ciklas per LRT KLASIKĄ

LRT.lt2017.10.23 17:50

Nuo spalio 24-osios nacionalinio transliuotojo radijo programa LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Didžiosios iliuzijos“. 

Kiekvieną antradienį po 12.00 ir 22.00 val. žinių transliuojamas eseistinių laidų ciklas pasakos apie muziką, meną, kultūrą, lūkesčius, planus, utopijas ir kasdieninį gyvenimą Lietuvoje tarp 1944-ųjų ir 1993-ųjų. Laidų ciklo temų ratas apims laikotarpį, kai Lietuvą administravo iš Maskvos reguliuojama marionetinė valdžia, o jos galią įtvirtino sovietinės armijos daliniai, iš Lietuvos teritorijos išvesti tik 1993 metų rugpjūčio 31 dieną. 

Didžiausias dėmesys bus skiriamas kultūrinio ir politinio gyvenimo analizei ir kritikai, inertiškos tuometinės kasdienybės pažinimui, prievartinio ideologizavimo formų atskleidimui, įvairaus pobūdžio muzikinės kūrybos pristatymui, tautinės sąmonės transformacijoms, pasipriešinimo ir prisitaikymo tematikai. Artėjantis Nepriklausomybės 100-metis yra tinkama proga pagvildenti šio skausmingai suvokiamo laikotarpio problemas, aiškinantis jo reikšmę mūsų visuomenės ir kultūros istorijai.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai“, „Bacevičiaus laikai“, „Naujieji skersvėjai“, „Karai ir pokariai”, „Juzeliūno pasaulis”. Už jų rengimą apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos, „Pragiedrulių“ ir M. K. Čiurlionio premijomis, nominuotas „Bitinukų“ apdovanojimams, jam įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Nako kartu su kolega Mindaugu Urbaičiu rengiama pokalbių apie naująją muziką laida „Modus” apdovanota 2016 metų „Bitinuku” kaip geriausia LRT laida.

Ciklas „Didžiosios iliuzijos“ yra bendra VšĮ „Garsai ir blyksniai” ir LRT produkcija, kurią iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt