Tavo LRT

2017.10.24 19:38

N. Kazlaus: šiemet kalbinsiu visų didžiųjų pasaulio premijų laureatus

Rūta Kupetytė, Artūras Matusas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.10.24 19:38

Laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ žiūrovai šiemet išgirs interviu su visų įmanomų garsiausių premijų laureatais – nuo „Oskarų“ iki Nobelio premijos. Taip žada laidos prodiuserė ir vedėja, operos solistė N. Kazlaus, kuriai, kaip pati sako, pasiekti pasaulines įžymybes padeda operos solistės karjera.

„Kai menininkas kalbina menininką, jaučiamas tam tikras nusiraminimas, kad išmanai virtuvę, išmanai, kaip jautiesi prieš pasirodymą, po pasirodymo. Yra daug niuansų. Kai žmogus bendrauja su to pačio kraujo žmogumi, jis, matyt, jaučia tam tikrą atsipalaidavimą, žino, ko tikėtis“, – svarsto laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ vedėja.

– Naujoje laidos užsklandoje girdime Jūsų balsą?

– Taip, tai yra mūsų naujiena, nes sulaukėme prašymo iš mūsų nuolatinių žiūrovų. Jie sakė: žinome, kad jūs – operos solistė, bet taip norėtųsi girdėti nors vieną [jūsų atliekamą] frazę. Tad pildome mūsų žiūrovų pageidavimą ir dainuoju Aidos frazę iš Giuseppe Verdi operos „Aida“.

– Naujame sezone jau pradėta rodyti laida „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Prieš kelias savaites laidos svečias buvo elektroninės muzikos burtininku vadinamas Jeanas Michelis Jarre`as. Ar atskleisite, kokių dar kultūros ir muzikos asmenybių pamatysime Jūsų laidoje?

– Kalbinate išskirtines asmenybes. Tai – labai užimti žmonės, kurie planuoja savo laiką kartais net ir ne vieneriems metams į priekį. Kaip pavyksta juos prisikviesti, kiek užtrunka derybos, kaip visa tai vyksta?

– Turiu didelę laimę būti operos dainininke ir turiu pasakyti, kad visi mano pašnekovai į tai labai sureaguoja. Neseniai kalbėjau su ponia S. Aleksijevič ir mes bendravome apie maestro Eimunto Nekrošiaus artėjančią premjerą, kuri bus lapkričio pabaigoje. Ji buvo susižavėjusi, kad aš irgi esu E. Nekrošiaus aktorė, dainininkė, nes atlikau pagrindinį Brunhildos vaidmenį „Valkirijose“. Kai menininkas kalbina menininką, jaučiamas tam tikras nusiraminimas, kad išmanai virtuvę, išmanai, kaip jautiesi prieš pasirodymą, po pasirodymo. Yra daug niuansų. Kai žmogus bendrauja su to paties kraujo žmogumi, jis, matyt, jaučia tam tikrą atsipalaidavimą, žino, ko tikėtis.

Praėjusio sezono pabaigoje parodėme man vieną įdomiausių pokalbių su nuostabiausiu smuikininku Aleksandru Markovu, kuris turi tobulą smuikininko techniką. Po pokalbio dažnai kyla noras bendradarbiauti, gruodį jis atvažiuoja į Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir mes kartu dalyvausime gala koncerte. Man – didžiausias malonumas, kad mes ne tik pabendravome, bet tęsiame bendradarbiavimą kaip menininkas su menininku.

– Beje, Jūs savo pašnekovus kalbinate jų gimtąja kalba. Kiek jų mokate?

– Moku aštuonias kalbas, bet buvau priversta prisiminti dar vieną kalbą, kuria kalbu gana buitiniame lygmenyje. Tai – čekų kalba, nes praėjusios savaitės laidos pašnekovas J. Menzelis kalba tik čekų kalba. Jam – 80 metų ir, be abejo, tokio amžiaus žmonės ne visi yra įvaldę tam tikrą užsienio kalbą. Tad susidūrėme su problema, ką daryti – ar pokalbio atsisakyti, ar laužyti liežuvį ir prisiminti čekų kalbą.

– Sakote – prisiminti. Kur su ja buvote susidūrusi?

– Aštuonios kalbos ir devinta – čekų, tai – profesinė būtinybė? Iš kur toks kalbų mokėjimas?

– Sunku atsakyti, kodėl tos kalbos einasi. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykloje vokiečių kalba muzikantams buvo privaloma. Ją išmokau puikiai jau mokyklos metais, o paskui, studijuodamas operinį dainavimą, išmoksti italų kalbą ir taip toliau. Debiutuodama kaip Karmen vaidmens atlikėja išmokau prancūzų kalbą. Operos solistai kalbų moka daug. Nors mano septynerių metų dukra juokiasi: mamyte, tu nemoki nei japonų, nei kinų kalbų, tai ką tu moki? Gavau tokią pastabą ir kažkada reikės reaguoti.

– Sakote, kad laidoje dalyvaus visų ypatingų premijų laureatai. Ar jie kokių nors reikalavimų prieš interviu pateikia?

– Man tikrai nepasitaikė. Galbūt dėl to, kad aš esu atlikėja, ir jie mato manyje kolegę. Po pokalbio paprastai dar valandą laiko sėdime ir šnekame, jei yra laiko. Interviu – kūrybiniai žmonių portretai, rimti pokalbiai. Vėliau jie nori ir apie mane sužinoti, nes aš ištraukiu iš jų visą informaciją, tad privalau ir pati papasakoti. Ir tai – labai įdomu. Energijos mainai tarp žmonių mums, atlikėjams, yra pagrindinis dalykas.

– Pasiruošti tokioms laidoms laiko taip pat reikia, kad supratumėte, kas tai per asmenybė, ko paklausti, kaip kalbėti.

– Taip, tai – labai rimtas pasiruošimas. Nagrinėjame visą žmogaus biografiją, praktiškai visus turimus interviu, kad nebūtų pasikartojimų. Labai džiaugiuosi savo puikia komanda: laidos redaktoriumi L. Dužinsku, režisieriumi Rimantu Babrausku, montuotoja Justina Dovydaityte, kurie iš tiesų man yra labai geras užnugaris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt