Tavo LRT

2017.10.20 16:39

Tapybos parodą pristačiusi LRT KLASIKOS redaktorė: kiekviena tyla yra kitokia

LRT.lt2017.10.20 16:39

Penktadienį LRT galerijoje atidaryta tapybos darbų paroda „Tyla“. Jos autorė – dailininkė ir muzikė, LRT KLASIKOS redaktorė Junija Galejeva – tvirtina, kad visi darbai gimė dialogo su drobe metu.

„Visos tylos skamba skirtingai: bibliotekoje tyla vienokia, koncertų salėje – kitokia. Muzikantai žino – pauzė visada skamba, ji kupina energijos, dažnai – įtampos. Pauzės turinys priklauso nuo to, kas skambėjo prieš ir bus po. Panašiai tapyboje turinį atskleidžia spalvų santykiai“, – įsitikinusi tapybos darbų autorė.

Anot J. Galejevos, akustinė tyla nesutampa su vidine. „Tuščioje galerijoje, kur tuo metu nėra lankytojų, gali pamatyti daug triukšmo, net riksmo. O kitą kartą prie jūros ar miške girdi tylą ir garsiausias bangų ošimas ar paukščių čiulbėjimai šiai tylai priklauso, yra jos sudedamieji komponentai“, – kalba LRT KLASIKOS redaktorė.    

J. Galejeva teigia nematanti didelio skirtumo tarp muzikos ir dailės. „Tapyboje, kaip ir muzikoje, yra šviesos ir šešėlių žaismas, linijų kontrapunktas, kontrastai ir konfliktai, spalviniai blokai ir tonai, pustoniai, mintys, idėjos, emocijos. Tapyba moko matyti, kaip muzika moko klausyti, išgirsti“, – svarsto muzikė ir dailininkė.

Parodoje – abstraktūs piešiniai, pati menininkė parodos žiūrovus kviečia nesistengti racionaliai suprasti, kas pavaizduota. „Visi paveikslai gimė iš intuityvaus impulso, dialogo su drobe. Kai drobė pradeda kalbėti, aš esu tokia pat subjektyvi klausytoja bei žiūrovė, kaip ir jūs“, – mintimis dalijasi L. Galejeva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.