Tavo LRT

2017.10.19 18:17

N. Ščiukaitė atskleidė, kokia daina jai mieliausia

„Paimkite ausines, gerą aparatą ir imkite klausyti Nijolės Ščiukaitės dainų. Jūs būsite apstulbinti. Klausiau jos: Nijole, ar tu taip galėjai dainuoti kažkada?“ – muzikinio filmo „Nijolė Ščiukaitė. Viskas prasideda tavim“ premjeros, surengtos LRT klube, vakarą klausė filmo scenarijaus autorius Kazimieras Šiaulys.

„Ką reiškia filmo pavadinimas, jūs sužinosite po paskutinės filmo sekundės, to aš neatskleisiu“, – intrigavo K. Šiaulys.

Jis prisiminė, kad nebuvo lengva įkalbinti N. Ščiukaitę imtis šio darbo, filmo kūrybos, kurią jiedu pradėjo daugiau nei prieš metus.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinta dainininkė N. Ščiukaitė atskleidė, kad sužinojusi, jog apie ją bus kuriamas filmas, ji sutriko.

„Atvirai sakant, aš tiesiog sutrikau: ką dar apie mane galima pasakyti, rodyti? Atrodo, kad per daugybę darbo metų scenoje jau viską išdainavau ir išpasakojau. Bet buvo malonu“, – teigia N. Ščiukaitė.

Paklausta, kokią savo dainą išskirtų kaip mieliausią ir artimiausią, N. Ščiukaitė paminėjo, kad tai jos jaunystės daina, kuri, deja, neseniai buvo labai sukritikuota. Tai – „Keturiasdešimt kaštonų“. Dainininkė atviravo, kad šiai dainai skirta kritika ją labai žeidė.

Po visą pasaulį koncertavusi ir gastroliavusi N. Ščiukaitė sakė, kad maloniausias prisiminimas iš koncertų laikų jai yra jausmas, kai po gastrolių sugrįžti namo.

„Kai po lėktuvo sparnais sužiba Vilniaus žiburiai, nieko nėra gražesnio ir brangesnio“, – atskleidžia N. Ščiukaitė.

Pristatydamas N. Ščiukaitę scenarijaus autorius minėjo, kad ji yra viena žymiausių visų laikų lietuvių estrados dainininkių.

„Kas galėtų man paprieštarauti? Paimkite ausines, gerą aparatą ir imkite klausyti N. Ščiukaitės dainų. Jūs būsite apstulbinti. Klausiau jos: Nijole, ar tu taip galėjai dainuoti kažkada?“ – filmo pristatymo vakare klausė K. Šiaulys.

Anot jo, visi filme esantys pašnekovai ir dėl faktų, ir dėl meninio vaizdo, ir dėl dramaturgijos yra tam tikra prasme aktoriai.

Filme pasirodys trimitininkas Valdemaras Kontvainis. Jis pasakos apie Lietuvos estradinį orkestrą.

„Daug kam nežinoma, kad N. Ščiukaitė savo kelią profesinėje estradoje pradėjo Lietuvos estradiniame orkestre, jūs jį [V. Kontvainį] čia išgirsite, čia bus ir džiazo muzikos, kuri nustebins. Nuo Lietuvos estradinio orkestro jie su Nijole visą laiką buvo kūrybiniai bendražygiai“, – teigia K. Šiaulys.

Taip pat, K. Šiaulio pasakojimu, vienas pagrindinių filmo veikėjų ir aktorių – Lietuvos kompozitorius, kultūros ir meno veikėjas Algimantas Raudonikis.

„Man regis, niekada dar tokio jo nebuvote matę, kokį jį čia pavyko mums parodyti“, – intrigavo K. Šiaulys.

Scenarijaus autorius taip pat priminė, kad N. Ščiukaitė – pirmoji, kuriai 1975 metais buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės garbės vardas. O jau atkūrus nepriklausomybę ji buvo apdovanota vienu iš didžiausių valstybinių apdovanojimų.

Ką tik baigto kurti LRT filmo scenarijaus autorius ir režisierius – K. Šiaulys, montažo režisierius – Balys Kumža, prodiuseris – Saulius Vosylius, operatoriai – Rimantas Miškelevičius, Egidijus Povilaitis, Deividas Nutautas.

Filme dalyvauja N. Ščiukaitė ir jos mokinė Akvilė Kisielienė, orkestro ir ansamblio „Estradinės melodijos“ muzikantai: gitaristas Leonardas Petrauskas, trimitininkai Valdemaras Kontvainis ir Povilas Dausinas, pianistas Povilas Jaraminas, klarnetistas Pranciškus Narušis.