Tavo LRT

2017.10.15 09:47

Laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – J. Ohmanas: kam jis dėkos už Lietuvos laisvę?

LRT.lt2017.10.15 09:47

Sekmadienį, 16 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ žurnalistė Liepa Rimkevičienė drauge su vertėju, žurnalistu, publicistu ir režisieriumi Jonu Ohmanu Lietuvos trispalvę, kaip padėkos simbolį už nuveiktus darbus vardan Lietuvos laisvės, iškels vietoje, kurioje prieš 66-erius metus žuvo vienas žymiausių laisvės kovotojų ir Lietuvos partizanų vadų Juozas Lukša, slapyvardžiu Daumantas. 

Įrodęs besąlyginę ištikimybę Lietuvai, rezistencijai, kovų draugams ir partizano priesaikai, vienas žymiausių Lietuvos laisvės kovotojų buvo sušaudytas Lietuvos miškuose, netoliese Kauno, ties Pabartupio kaimu. Tuo metu Juozui Lukšai-Daumantui buvo vos trisdešimt.

Dokumentinių kino juostų kūrėjas J. Ohmanas beveik dešimt metų kino kalba pasakoja apie skaudžią Lietuvos vyrų ginkluotą rezistenciją. Pasauliui, kuris mažai žinojo kas vyko  okupuotose Baltijos šalyse po Antrojo pasaulinio karo, režisierius, prieš ketverius metus, savo filme „Nematomas frontas“ atskleidė dramatišką vieno žymiausių Lietuvos partizanų gyvenimo ir pasipriešinimo istoriją. 

Laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – jautrus pokalbis su režisieriumi apie tai, kodėl jam svarbu puoselėti Lietuvos istorinę atmintį arba kaip atsitiko, kad švedas moko mus, lietuvius, patriotizmo. 

Laidą žiūrėkite 16 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt