Naujienų srautas

Tavo LRT2017.10.13 16:57

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – serialai ir kulinariniai patarimai

LRT.lt 2017.10.13 16:57

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“ primena apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.

Taip pat nemažai žiūrovų dėmesio pelnė ir kulinarinė laida „Beatos virtuvė“, kurioje šįkart svečiavosi Edita Mildažytė. Taip pat B. Nicholson pasidalino istorija apie prabangios restoranų virtuvės Lietuvoje pradininkus ir puoselėtojus. Laidoje pristatyti ir nekaloringo patiekalo iš cukinijų bei grybų receptai.

Žiūrovų pamirštas nelieka ir televizijos serialas „Jaunasis popiežius“. Jame pasakojama apie 47 metų amerikietį kardinolą Lenį Belardą, kuris daug kam netikėtai tampa jauniausiu Bažnyčios istorijoje popiežiumi. Jis pasivadina Pijumi XIII. Besivaržančios senųjų kardinolų grupuotės išrinko jį kaip kompromisinę figūrą ir tikėjosi, kad nepatyrusiu popiežiumi galės lengvai manipuliuoti. Deja, netrukus paaiškėja, kad Pijus XIII – ekscentriška asmenybė, kupina gan prieštaringų savybių. Jis pasižymi keistu humoro jausmu, yra griežtas ir konservatyvių pažiūrų. Tai reiškia, kad lemtingą klaidą padariusių kardinolų bandymai suvaldyti pontifiką kažin ar bus sėkmingi.

Daug kartų mediatekoje peržiūrėtas ir vaidybinis ispanų serialas „Seserys“. Serialo veiksmas nukelia į 1913 metų Ispaniją, Madridą. Ten gyvena šešios seserys Silvos. Merginos, gimusios pasiturinčioje šeimoje, priklauso aukštuomenės grietinėlei. Gerai išauklėtas ir gražias seseris visi myli ir gerbia. Bet idiliškas jų gyvenimas per vieną naktį baigiasi ir staiga aukštuomenės numylėtinės atsiduria visai kitoje realybėje. Jos turi greitai suaugti ir ištvermingai pradėti kovą su likimo smūgiais. Prieš jas atsiveria šeimyninės paslaptys ir meilė.

Į praėjusios savaitės populiariausiųjų penketuką pateko ir LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“. Joje – pasakojimas apie Odetą Vasiliauskaitę, operinį dainavimą iškeitusią į LRT RADIJO žinių studiją. Antroji tema – Asta Ivaškevičiūtė, buvusi sėkminga miestietė, vieną dieną suvokusi per darbus išbarsčiusi save. Šiandien ji gyvena vienkiemyje prie Baltarusijos, kur kudakuoja vištos ir gieda gaidžiai, o ji pati sako kurianti gyvenimą vardan sveikatos ir ramybės. Dar vienas pasakojimas – apie vilnietę Viktoriją Baltramiejūnienę, metusią teisininkės karjerą, ir susirūpinusią dėl blėstančio grožio. Į savęs tobulinimą moteris pinigų neinvestavo, bet nėrė į mokslus. Po pusmečio Viktorija prisipažįsta praradusi ne vieną erzinusią raukšlę. Ir unikalios veido mankštinimo sistemos neslepia. Ką daryti, kad sau patiktume be brangių investicijų į jauninamąsias procedūras?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą