Tavo LRT

2017.10.13 13:33

I. Prudnikovaitė: klasika pakylėja virš kasdienybės

LRT.lt 2017.10.13 13:33

Šiomis dienomis klasikos gerbėjai išvydo naują radijo stoties LRT KLASIKA įvaizdinį klipą, kuriame Ieva Prudnikovaitė automobilių spūstyje Vilniaus centre atlieka garsiąją habanerą iš Georges`o Bizet operos „Karmen“.

Žavi operos solistė – viena ryškiausių visų laikų Lietuvos Karmen, atlikusi šį vaidmenį ne tik Lietuvoje, bet ir keliuose teatruose Vokietijoje, Latvijoje. „Ieva Prudnikovaitė – mėgiama mūsų pašnekovė, ne kartą dalyvavusi LRT KLASIKOS laidose. Pasikvietėme ją, siekdami „atsikovoti“ klasiką iš ten, kur jai ne vieta – saldainių ar žuvies pirštelių reklamose ir pan. Man visada apmaudu dėl piktnaudžiavimo klasikine muzika, norint suteikti reikšmingesnį turinį menkaverčiams dalykams, o štai klasikinės muzikos kūrėjai, propaguotojai dažnai turi gūžtis, verčiami maskuoti savo tapatybę, tarsi užsiimtų neįdomia ir niekam nereikalinga veikla. Žinią apie tai, kad LRT KLASIKA yra aukščiau kasdienybės, norime skleisti jai deramu turiniu“, – pasakoja LRT KLASIKOS laidų vedėja, muzikologė Jūratė Katinaitė.

I. Prudnikovaitė mielai sutiko klipe pasirodyti su savo vizitine kortele – „Habanera“ iš „Karmen“. „Labai gerbiu LRT KLASIKĄ kaip reiškinį, kuriam šiandien tenka nelengva užduotis atsilaikyti prieš greitą ir ne visada atsakingą vartotojiškumą, agresyvų vaizduotės dirginimą, paviršutinišką požiūrį į kokybę. Šis įvaizdinis klipas lengvas ir žaismingas, bet kartu subtiliai primenantis stabtelti, išgirsti, įsiklausyti...“ – sako operos solistė.

Rugsėjo pradžioje filmuotame vaizdo klipe ji, vilkinti Egidijaus Rainio kurtą raudoną suknelę, dainuoja automobilių spūstyje pačiame Vilniaus centre, Gedimino prospekte. Matydami neįprastą vaizdą – vidury gatvės operą traukiančią atlikėją, aktyviai reagavo praeiviai. Klipo režisierius Rokas Makarevičius sako, kad filmuoti spūstyje buvo nemažas išbandymas: „Turėjome daugybę žiūrovų, kai kurie labai siūlėsi padėti. Kiti per petį komentavo kiekvieną kadrą. Aišku, visas šis susidomėjimas, viena vertus, atrodė smagus, bet darbas tokioje apsuptyje turėjo savo sunkumų. Ne kartą kadre pasirodė dviratininkai, praeiviai su šunimis ir panašiai. Tačiau buvo smagu, kad sudominome tiek daug žmonių šeštadienio dieną. Dabar daugiau lietuvių galės sakyti, kad yra buvę filmavime.“ Gal bent dalis jų iš naujo atras klasiką?

Ankstesniais metais LRT KLASIKOS klipuose filmavosi Andrius Mamontovas ir Martynas Levickis.