Tavo LRT

2017.10.17 15:25

V. Andrulevičiūtės idėja Lietuvai: tapkime sau įdomesni už kitus

LRT.lt portalo žurnalistė ir šeštadienio laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Vilija Andrulevičiūtė siūlo kiekvienam jau šiandien prieinamą idėją Lietuvai. Jos teigimu, tapę sau įdomesni už kitus, gyventume daug geriau. 

„Vienas žinomas lietuvių dizaineris yra pasakęs, kad šalies nacionalinis patiekalas yra kitas lietuvis. Galima ginčytis dėl konteksto, juo labiau – dėl po to nuskambėjusio raginimo emigruoti iš tokios šalies. Priešingai, turime ją kurti tokią, iš kurios nesinorėtų išvykti, ir tai yra ne tik valdžios, tačiau ir kiekvieno mūsų pareiga bei atsakomybė. Vis dėlto, dėl pamėgto lietuvių patiekalo pernelyg nesiginčyčiau“, – kalba LRT.lt žurnalistė.

Jos įsitikinimu, tokį „valgiaraštį“ tikrai reikėtų pakeisti ir nustoti priekaištauti vienas kitam, apkalbėti, pavydėti. V. Andrulevičiūtės žodžiais, niekada negyvensime gerai ir nesidžiaugsime savo gyvenimu, jei lyginsime save su kitais ir matuosime savo laimę svetimomis laimingumo skalėmis. 

„Gyvenimo kokybės nepagerina ir pavydas, jam spalvų nesuteikia kitų žmonių apkalbos. Atsigręžkime į save, tapkime sau įdomesni už kitus. Išrovę iš gyvenimo visą negatyvą, kurį susikuriame, dairydamiesi į kitus, nelinkėdami kitiems gero, kurkime savo gyvenimą tokį, kokio pavydėtume patys sau. 

Ar kada bandėte galvoti tik apie save, nesidairydami į kitus, nesidomėdami portalų tekstais apie žinomus žmones, nežinodami, kokia dainininkė už kokio krepšininko ištekėjo? Pamėginkite, tikiu, patiks“, – tvirtina V. Andrulevičiūtė. 

Šeštadienio „Labas rytas, Lietuva“ vedėja pati tikina jau senokai neskaitanti naujienų apie privačius kitų žmonių gyvenimus, pirkinius ar šventes ir pan. Tai, ekonomikos ir užsienio politikos temomis rašančios žurnalistės teigimu, neužkemša galvos nereikalinga informacija ir leidžia susikaupti ties svarbesniais dalykais. 

„Tai padėtų mums pasijusti šiek tiek geriau, tačiau reikia dar daugybės įvairiausių sričių idėjų, kad klestėtume kaip visuomenė ir kaip šalis. Todėl džiugu, kad atsirado iniciatyva „Idėja Lietuvai“. Juk kiekvienas mūsų turime daugybę idėjų ir jos turi būti išgirstos, o dar svarbiau – įgyvendintos. Labai tikiuosi, kad po projekto seks tikri darbai tų, kurie gali įnešti reikiamus pokyčius, ir labai dažnai tai bus ne tik politikai, bet ir mes patys“, – viliasi V. Andrulevičiūtė.