Naujienų srautas

Tavo LRT2017.10.12 20:45

Ką krašto gynyboje galime kiekvienas?

LRT.lt 2017.10.12 20:45

Trečiadienį naujienų portale LRT.lt vyko diskusija, kurioje bus ieškota atsakymo, kaip, kalbant apie krašto gynybą, kalbėti ne tik apie karinį, bet ir piliečių pasiruošimą. Kaip didinti atsparumą grėsmėms, imunitetą ir gebėjimą atpažinti propagandą, melagingos naujienos  ir netapti „naudingu idiotu“? 

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo gynybos ir pilietinio pasipriešinimo ekspertai:

►Vytautas Keršanskas – Rytų Europos studijų centro analitikas, direktoriaus pavaduotojas. Vytauto moksliniai interesai apima Lietuvos ir regiono užsienio ir saugumo politiką, informacinius karus ir propagandą, Rytų partnerystės valstybių vidinius procesus ir Europos integracijos raidą, Rusijos vidaus ir užsienio politiką.

►Auksė Ūsienė – Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė, dirbanti propagandos atpažinimo, jos viešinimo ir pilietinio pasipriešinimo tema. Auksė, pasitelkiant ir istorinę Lietuvos patirtį, papasakos, kodėl svarbus kiekvieno indėlis, siekiant pasipriešinti grėsmėms.

►Plk. Artūras Jasinskas – Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas, sukaupęs ilgametę patirtį Lietuvos kariuomenėje bei susipažinęs su kitų šalių savanoriškomis karinėmis organizacijomis ir piliečių indėliu į pilietinę gynybą. Diskusijos metu pulkininko klausime, kodėl verslininkai, žurnalistai, valstybės tarnautojai, studentai prisijungia prie krašto apsaugos savanorių ir renkasi savaitgaliais bei atostogų metu atiduoti pareigą tėvynei.

►Kristijonas Vizbaras – Lietuvos Šaulių Sąjungos narys, verslininkas, apie pilietiškumą kalbantis: „Man buvimas pilietišku gynybos srityje reiškia maksimalų prisidėjimą darbais bei veiksmais prie išorės ir vidaus grėsmių valstybei sumažinimo. Kilus karui Ukrainoje, mes, trys broliai, priėmėme sprendimą įmonės lygmenyje pradėti kurti ir gaminti pažangias gynybines sistemas, o asmeniškai davėme priesaiką Lietuvai ir ėmėme aktyviai ir ne butaforiškai treniruotis ginti šalį su ginklu rankoje, demonstruodami pasiryžimą sumokėti ir didžiausią – gyvybės kainą.“ 

Diskusijos organizatoriai: Lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ ir advokatų kontora TRINITI.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą