Tavo LRT

2017.10.08 18:41

Aktorė S. Anusevičiūtė apie tremtinės vaidmenį: dabar jaučiuosi brandesnė

LRT.lt2017.10.08 18:41

Didelio žiūrovų dėmesio sulaukusio istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ kūrėjai ir LRT TELEVIZIJA neseniai pristatė ilgai lauktą tęsinį – „Laisvės kaina. Partizanai“. Filme vaizduojama Lietuva, sugniuždyta okupacijos, masinių trėmimų, holokausto ir teroro bei žmonės, nepabijoję kovoti už savo tėvynės laisvę. Serialo tęsinyje nusifilmavo ir jaunosios kartos aktorė Skaistė Anusevičiūtė, kuri atlieka partizaną pamilusios Onos vaidmenį.

Pasak aktorės, jos vaidinama Ona nuo paprastos mergaitės, melžiančios karvę ir skalbiančios drabužius ežere, užaugo iki stiprios kovotojos, einančios už Lietuvą. „Jos istorija išskirtinė tuo, kad ji pamilo Marcelės Kubiliūtės sūnų Kostą, kuris, taip susiklosčius likimui, tapo partizanu ir išėjo į miškus kovoti už mūsų Lietuvą. Ona iš meilės sekė paskui jį, nepaisant to, kad yra moteriškosios lyties atstovė“, – pasakojo S. Anusevičiūtė.

Prisimindama sudėtingiausią sceną, aktorė prisipažįsta, kad ji kainavo daug nuoširdžių ašarų. „Sunkiausia scena buvo kai mane išsiunčia į Sibirą, aš esu nėščia ir suprantu, kad daugiau niekada nepamatysiu savo vaiko tėvo, gyvenimo meilės. Ir nors aš dar nesu mama, bet tai buvo itin sunki scena, reikalavusi daug jėgų“, – atviravo aktorė.

Nors S. Anusevičiūtės artimos aplinkos žmonių šie istoriniai įvykiai nėra palietę, laisvės tematika – labai svarbi. „Tai liečia mūsų tautą, o aš esu tautos dalis, todėl ji man yra aktuali. Ir aš džiaugiuosi už suteiktą galimybę filmuotis šiame filme. Teko daug pasidomėti apie partizanus, tremtinius, apie visą tą situaciją, ir jaučiuosi dabar tokia brandesnė“, – su šypsena veide teigė S. Anusevičiūtė.

Aktorė kviečia visus susipažinti su Lietuvos istorija, atskleidžiama šiame filme: „Pasakysiu jaunatviškai, tačiau serialas labai kabina. Visi istoriniai įvykiai pateikti įdomiai ir priimtinai jaunai auditorijai, kuri žiūrėjo pirmąjį sezoną, ir tikiuosi, kad žiūrės antrąjį“.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.

Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. Toma Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. Marius Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai.

Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau šiandien, sekmadienį, 21.30 val. per LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.