Tavo LRT

2017.10.08 15:42

Šimtmečio dainos rinkimuose – simpatijos M. Linkytės atliktam V. Kernagio kūriniui

LRT.lt 2017.10.08 15:42

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai kartu su komisija nusprendė, kurios trys dainos yra vertos kautis dėl šimtmečio dainos vardo projekte „Dainuoju Lietuvą“. Susumavus rezultatus, vakaro lydere tapo jaunosios kartos atlikėjos Monikos Linkytės atlikta maestro Vytauto Kernagio daina „Išeinu“.

Į kitą etapą taip pat pateko dainos „Dar ne vakaras“ ir „Lietuva“.

Bendroje lentelėje pirmą vietą užėmusiai dainai „Išeinu“ komisija skyrė pirmą vietą (10 balų), tuo metu žiūrovai šiai dainai skyrė antrą vietą (272 balsai). Žiūrovai geriausiai įvertino dainą „Dar ne vakaras“ (312 balsų).

Vertindama dainą „Išeinu“ komisijos narė Z. Kelmickaitė priminė, kad ir šios dainos tekstą, ir melodiją sukūrė pats V. Kernagis.

„Taip norėčiau, kad scenoje stovėtų šviesaus atminimo V. Kernagis, labai trūksta jo pasakojimo. Netiesa, kad nepakeičiamų žmonių nėra, nepakeičiamas yra V. Kernagis“, – neabejojo muzikologė.

Kiekvienoje konkursinės „Dainuoju Lietuvą“ atrankos laidoje skambės 10 kūrinių. Studijoje jie bus atliekami žinomų Lietuvos atlikėjų. Po kiekvienos laidos trys dainos keliaus į kitą etapą. Kuris kūrinys bus pripažintas Lietuvos šimtmečio daina, spręs komisija, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai bei LRT.lt portalo skaitytojai, kurie į finalą taip pat siųs vieną dainą.

Kaip maestro V. Kernagio dainą atliko M. Linkytė – žiūrėkite įraše.