Tavo LRT

2017.10.06 17:21

Pirmojoje N. Kazlaus sezono laidoje – elektroninės muzikos legenda J. M. Jarre‘as

LRT.lt2017.10.06 17:21

Jeanas Michelis Jarre`as – XX a. muzikos magas, sujungęs technologijas ir garsus į visumą, kurioje melodijų ir vaizdų dermė labiausiai atskleidžia žmonijos siekius ir nubrėžia kryptis – veržlumą, pažangą ir humanizmą. Skrajojantis dabarties muzikas, Guinesso knygos rekordininkas, kurio klausytis renkasi milijoninės auditorijos – jau šį sekmadienį 21 val. LRT KULTŪROS laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. 

„Amžinai jaunas (g. 1948) muzikos novatorius, buriantis rekordines gerbėjų minias į savo koncertus, atskleis, kaip nepaskęsti skubančio pasaulio vienatvėje, – pasakoja laidos autorė, prodiuserė ir vedėja, Lietuvos operos primadona Nomeda Kazlaus. – Tai pirmasis kompozitorius, panaudojęs elektroninę muziką operos teatre! Vieninteliame Lietuvoje jo duotame TV interviu kviečiu išgirsti apie jo meilę operai, tapybai, kulinarijai ir cirkui. Be to, garsusis prancūzas papasakos ir apie įspūdingą savo šeimą, senelį Maurice`ą Jarre`ą, kūrusį muziką Holivudo filmams, ir dar daug ką, netgi apie savo kulinarinius pasiekimus!“

Savo namų virtuvėje jis gamina ne tik puikius šokoladinius putėsius, ten buvo įsikūrusi ir jo pirmoji muzikos įrašų studija. „Man patinka gaminti ne tik maistą, bet ir muziką“, – sako J. M. Jarre`as.

Kas didį menininką veda į priekį? „Žmonės nesupranta, kad mes viską darome ne dėl šlovės ar pinigų. Tai – priklausomybė. Mes kuriame, nes nieko kito negalime daryti. Kaip ir visi menininkai, tikiuosi sukurti tobulą kūrinį, bet kiekvieną kartą sakau, kad dar to nepadariau“, – prisipažįsta pernai Lietuvoje koncertavęs muzikas.

Šį sezoną tarp kitų N. Kazlaus pašnekovų – „Oskaro“ laureatas, čekų kino klasikas Jiris Menzelis, armėnų instrumentalistas, „Grammy“ laureatas, Stingą, Peterį Gabrielį savo muzikavimu pavergęs duduko virtuozas Djivanas Gasparianas, vienas garsiausių dirigentų ir pianistų Ezio Bosso, egzotiškasis arfos virtuozas Javieras de Maistre, vunderkindas dirigentas Constantinas Orbelianas, garsusis trombonistas, pučiamųjų guru Christianas Lindbergas, garsiausio pasaulyje „Kronos“ kvarteto įkūrėjas Davidas Harringtonas ir kitos pasaulinio garso asmenybės.

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – kas antrą sekmadienį 21 val. per LRT KULTŪRĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt